Weekend z kulturą: przegląd najciekawszych wydarzeń

2020-01-16 17:00:00(ost. akt: 2020-01-16 16:34:59)

Autor zdjęcia: pixabay

Zanim zaczniemy czwarty tydzień nowego roku, czeka nas długo wyczekiwany weekend. Jak zwykle dostarczy nam sporo wrażeń, będzie też szansa, by się czegoś nauczyć! Sprawdźcie propozycje, które dla was wybraliśmy.
"Czarownice z Salem" w Teatrze im. Aleksandra Sewruka
Kiedy: piątek o 10 i 19, sobota o 18 i niedziela o 17

Jeżeli nie mieliście szansy zobaczyć tego niezwykłego spektaklu w minionym roku, mamy dla was dobrą wiadomość. "Czarownice z Salem" wracają do elbląskiego teatru w najbliższy weekend.


Obrazek w tresci

Właściciel praw – licencjodawca: The Arthur Miller 2004 Literary and Dramatic Trust

Autor: Arthur Miller • Przekład: Wacława Komarnicka, Krystyna Tarnowska • reżyseria: Jan Buchwald •

Dom na skraju tour: Kartky w Mjazzdze
Kiedy: piątek o 20

Kartky, a właściwie Jakub Jankowski, to raper pochodzący z Bytomia, którego już w piątek będziecie mogli posłuchać na żywo. Najnowszy album artysty "Dom na skraju niczego" miał premierę 2 sierpnia 2019 roku. Koncert dla elbląskiej publiczności jest częścią trasy promującej nowo wydany krążek muzyka, na którym znaleźć można takie utwory jak "się skończył", "azrael", czy "nie umiem spać w nocy, bo patrzę na księżyc".

Warsztaty literackie w Bibliotece Elbląskiej
Kiedy: sobota o 12

Interesujesz się literaturą? Uwielbiasz słowa? Piszesz od lat, czy dopiero zaczynasz? Stowarzyszenie Alternatywni zaprasza na pierwsze w tym roku warsztaty literackie, na których spotkasz ludzi dzielących twoje pasje.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Organizatorzy radzą, by przypomnieć sobie przed spotkaniem, czym są synonimy i antonimy.

Ghost Guest | Zgadnij kto? w Galerii EL
Kiedy: niedziela o 20

Galeria EL rozpoczyna cykl koncertów „Ghost Guest | Zgadnij kto?”, który będzie trwał przez cały rok. Uczestnicy nie poznają tożsamości artystów, aż do momentu, gdy ujrzą ich na scenie. Zapowiada się seria niezwykłych wieczorów!

– Kiedyś na koncerty chodziło się ze względu na muzykę, nie znając nawet artysty. Radość z uczestnictwa w takim wydarzeniu potęgował fakt, że nie wiedzieliśmy, kto zagra, a byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, co nas spotkało. My chcemy właśnie do takiego czegoś doprowadzić. Staramy się tak selekcjonować artystów z poszczególnych gatunków, by byli to wykonawcy dobrzy w swoich dziedzinach muzycznych. Nie będziemy zdradzać, kim oni są, dając dodatkowy dreszczyk emocji – zdradzają organizatorzy. – Cykl będzie trwał przez cały rok i odbędzie się minimum 13 koncertów, ale może się zdarzyć, że będzie ich więcej.

Pierwszy koncert z cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę o 20. Tajemniczy artysta zagra na scenie Galerii Laboratorium w Galerii EL. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Obrazek w tresci

kk/Teatr im. A. Sewruka/Mjazzga/Stowarzyszenie Alternatywni/Galeria EL