A w sobotę… na wycieczkę!

2020-01-17 19:00:00(ost. akt: 2020-01-17 17:51:12)

Autor zdjęcia: pixabay

Nie masz jeszcze planów na weekend? Chcesz wyrwać się z miasta i odetchnąć świeżym powietrzem? Nie ma sprawy! Klub Turystów Pieszych PTTK „Delta“ zaprasza na sobotnią wycieczkę.
– Nasze wycieczki organizujemy przez cały rok – informuje Jolanta Kałabun z KTP „Delta”. – W sobotnich wędrówkach może wziąć udział każdy chętny, nie są one dedykowane tylko klubowiczom. W „Delcie” zrzeszeni są działacze PTTK, przede wszystkim przodownicy turystyki pieszej, którzy mają ogromne doświadczenie w organizowaniu takich wypadów. W minioną sobotę wybraliśmy się na Mierzeję Wiślaną, nasza 14-osobowa grupa przeszła wspólnie 20 kilometrów. Była to dość trudna trasa, dokuczał nam trochę wiatr, ale widoki były piękne. Organizujemy wycieczki różnej długości i trudności, w tę sobotę planujemy przejść 8 kilometrów.

Wycieczka zaplanowana na sobotę (18.01) rozpoczyna się wyjazdem autobusem numer 12 do Próchnika (odjazd o 8:48 z przystanku przy ul. Gwiezdnej). Na miejscu uczestnicy zwiedzą wspólnie okolicę, a następnie polną drogą przejdą do Kamionka Wielkiego. – Chcemy zobaczyć tamtejszy dom podcieniowy i odwiedzić cmentarz ewangelicki, a z punktu widokowego na górce będziemy mogli podziwiać Zalew Wiślany.

Wędrówki opracowywane są przez osoby, które znają się na rzeczy. – Wycieczki organizujemy tak, że da sobie radę i wnuczek, i babcia. Dostosowujemy tempo marszu tak, by każdy czuł się dobrze. Jaką grupą wychodzimy, taką grupą dochodzimy na metę i wracamy.

Wszyscy zainteresowani są mile widziani. – Jesteśmy otwarci na nowych ludzi, z radością przyjmujemy do swojego grona kolejne osoby. Nie martwcie się tym, że nie znacie nikogo z grupy. Ktoś, kto przychodzi na naszą wycieczkę, to nasz człowiek! – zapewnia Jolanta Kałabun. Rady dla początkujących? – Wygodne buty, czapka, szalik, rękawice. Termosik z herbatką, kanapka i dobry humor, a my jako klub o resztę zadbamy.

kk