Tragiczny weekend na drogach [ZDJĘCIA]

2020-02-10 10:21:50(ost. akt: 2020-02-10 10:30:25)

Autor zdjęcia: KP PSP Braniewo

W weekend strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowali dwa zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów osobowych.

W sobotę, 8 lutego około godz. 20:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 507 w pobliżu miejscowości Cieszęta gm. Pieniężno. Kierujący volvo zjechał na przeciwny pas drogi uderzając w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, strażacy w działaniach wykorzystali zestaw narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany został przewieziony przez załogę zespołu ratownictwa medycznego do szpitala. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z PSP w Braniewie, strażaków – ochotników z Pieniężna, Henrykowa oraz Ornety.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę kilkanaście minut po godz. 10:00. Kierujący autem marki saab na łuku drogi wojewódzkiej nr 510 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Auto po uderzeniu spadło do pobliskiego rowu. Kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejsce wypadku skierowano trzy pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z Pieniężna, Zagaj, Lelkowa, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności tragicznego wypadku.

Mundurowi zwracają się z apelem do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności z uwagi na zmienne warunki pogodowe.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie