Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Michał Missan nowym wiceprezydentem Elbląga [ZDJĘCIA]

2020-02-18 17:46:23 (ost. akt: 2020-02-18 18:45:16)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Podczas dzisiejszej konferencji, prezydent Witold Wróblewski ogłosił, że dotychczasowy wiceprezydent Elbląga, Edward Pietrulewicz, odchodzi ze swojej funkcji. Jego miejsce zajmie przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, Michał Missan.

Dziś (18.02) w Kamieniczkach Elbląskich odbyło się podpisanie porozumienia koalicyjnego, w którym oprócz prezydenta miasta, udział wzięli: poseł na Sejm i Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach — Jacek Protas, senator RP i przewodniczący PO w Elblągu — Jerzy Wcisła, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu — Antoni Czyżyk, wiceprezydent Elbląga i przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Elblągu — Janusz Nowak, Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej — Michał Missan, przewodniczący klubu radnych KWW Witolda Wróblewskiego — Marek Burkhardt oraz Marszałek Województwa Wamińsko-Mazurskiego i przewodniczący Zarządu Województwa PSL w Olsztynie — Gustaw Marek Brzezin.


— Chcę podkreślić, że od początku kadencji, od ostatnich wyborów samorządowych, nasza współpraca układa się bardzo dobrze. To nie było żadną tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadziliśmy rozmowy co do modelu docelowego, który pomoże stworzyć pewnego rodzaju porozumienie i płaszczyznę do formalnej i jeszcze lepszej współpracy — zaczął prezydent Wróblewski. — Zapadła decyzja, że jeśli chodzi o prezydentów, utrzymujemy dwóch wiceprezydentów. Wiceprezydent Edward Pietrulewicz odchodzi, a na jego miejsce Koalicja Obywatelska wytypowała swojego przedstawiciela, a będzie nim Michał Missan. Uzgadnialiśmy wspólnie z panem Marszałkiem, że pan Pietrulewicz odejdzie do Delegatury Samorządu Wojewódzkiego. Związane z tym procedury będą trochę trwały, ale jeszcze w tym miesiącu dokonamy oficjalnego powołania wiceprezydenta Missana.

Jak mówił Janusz Nowak: — Dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej podpisanie dzisiejszego porozumienia koalicyjnego to jest formalność. Nasze ciała statutowe taką decyzję podjęły odpowiednio wcześniej. Programy prezydenta Wróblewskiego i SLD w wielu punktach, praktycznie w 99 procentach były spójne. Dziś podpisujemy koalicję programową, wiem, że część komentatorów nazwie ją koalicją personalną, ale tak naprawdę jest to koalicja programowa. Podpisujemy to porozumienie po to, by realizować program zaprezentowany w wyborach przez prezydenta, ale oczywiście elementy programów i Koalicji Obywatelskiej, i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jeżeli pozwolą na to finanse, będą również realizowane.

— Uprawianie polityki, niezależnie od tego, o jakim szczeblu mówimy, polega na gotowości do brania odpowiedzialności za tę sferę, w której się tę politykę uprawia — mówił Jerzy Wcisła. — Dotyczy to samorządu lokalnego, wojewódzkiego, jak i polityki krajowej. To nie jest tak, że polityka zaczyna się w Sejmie i Senacie, ona także funkcjonuje w samorządzie lokalnym. W tym dobrym rozumieniu słowa "polityka", czyli odpowiedzialności za swoje miasto. Od samego początku takie poczucie odpowiedzialności deklarowaliśmy. Przypomnę, że w drugiej turze poparliśmy Witolda Wróblewskiego jako kandydata na prezydenta. Tak współpracowaliśmy do tej pory w tej koalicji w Radzie Miejskiej. Dzisiaj zaistniały okoliczności, które scaliły wszystkich koalicjantów. W przekonaniu nas wszystkich Michał Missan będzie pełnił dobrą funkcję dla Elbląga i w samorządzie.

— Cieszę się za tak wiele ciepłych słów pod moim adresem od tak znanych mi i doświadczonych postaci ze świata polityki. Z jednej strony czuję ten ciężar, który będzie na mnie spoczywał. Z drugiej chciałbym podkreślić, że wszystko to jest robione z myślą o elblążanach i o Elblągu — oświadczył Michał Missan. — Ze swojej strony deklaruję ciężką pracę na rzecz miasta. Postaram się wykonywać moje obowiązki jak najlepiej — zakończył.

kk

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Taki ładny ten Elbląg #2871665 | 81.15.*.* 19 lut 2020 12:00

  a taki zaniedbany przez władze. WSTYD.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ono #2871259 | 109.241.*.* 18 lut 2020 22:06

   ...który to pan Missan panie redaktorku?, bo nie znam.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz