Włoska Riwiera w Suchaczu [ZDJĘCIA]

2020-03-02 11:00:00(ost. akt: 2020-03-02 09:48:34)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Niezagospodarowana plaża w Suchaczu w końcu ma szansę stać się miejscem relaksu i odpoczynku. A wszystko to za sprawą nowego dzierżawcy, który chce w tym miejscu stworzyć włoską Riwierę.

Pod koniec sezonu letniego 2019 roku gmina Tolkmicko wyłoniła nowego dzierżawcę, który ma się zająć zagospodarowaniem plaży w Suchaczu.

- Poprzedni dzierżawca nie wywiązywał się z umowy dzierżawy dlatego też umowa została wypowiedziana – informuje Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka. - Nie opłacano czynszu dzierżawy, podatku, opłat za śmieci, a dodatkowo dzierżawca nie podejmował żadnych działań na terenie plaży.

Obecny dzierżawca został wyłoniony w II pisemnym przetargu nieograniczonym. Czynsz za dzierżawienie tej działki wynosi 4050 zł netto.

Jakie plany co do plaży ma nowy dzierżawca? Na powierzchni 4220 m2, zgodnie ze złożoną ofertą ma zostać zorganizowana strefa wypoczynku i relaksu dla klientów w postaci parasoli i leżaków w stylu włoskiej Riwiery oraz strefa gastronomiczna: stoliki i krzesła dla klientów, namiot gastronomiczny oraz foodtrack oferujący ofertę menu dla klientów m.in. frytki, zapiekanki, kebaby, hamburgery, kurczak z rożna, smażona ryba, namiot gastronomiczny z alkoholem oraz zimnymi i ciepłymi napojami, lody, gofry. Na plaży ma być również dzienna strefa muzyki i tańca, strefa dla najmłodszych z placem zabaw oraz mini basenem, boisko do siatkówki plażowej, strefa gier ze stołem do tenisa stołowego oraz boisko do włoskiej gry bule, a także strefa wypożyczalni sprzętu wodnego: kajaki, rowery wodne.

- W związku z tym, że przetarg odbył się pod koniec sezonu letniego 2019 r., dzierżawca rozpoczął jedynie działania mające na celu przygotowanie terenu do kolejnego sezonu turystycznego – dodaje Magdalena Dalman.