Dwie osoby zakażone koronawirusem w naszym regionie

2020-03-07 19:25:34(ost. akt: 2020-03-07 19:50:21)
W piątek Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia poinformował o czterech osobach z koronawirusem w Polsce. Wśród tych osób był jeden przypadek w Ostródzie. Dzisiaj, 7 marca zakomunikowano, że w Ostródzie jest kolejna osoba zakażona.
Osoba, która jako pierwsza znalazła się w szpitalu w Ostródzie przyjechała do Polski tym autobusem, którym podróżował pierwszy zakażony w Polsce. W sobotę do tego samego szpitala trafiła kolejna zakażona osoba. Drugi pacjent jest z Niemiec, czuje się dobrze, wcześniej przebywał na kwarantannie domowej.


- Dziś spotkał się wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego, aby omówić sytuację bieżącą, aby sprawdzić stan każdej ze służb, jeśli chodzi o działania związane z walką z koronawirusem - mówił Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski podczas briefingu prasowego. - Wszystkie procedury zostały w pełni zrealizowane. W tej chwili są sprawdzane osoby z otoczenia drugiego pacjenta.

Wszyscy pacjenci ze szpitala w Ostródzie zostali w piątek przeniesieni do innych szpitali lub wypisani do domów. Ostródzki szpital został przekształcony w szpital zakaźny.

K