Zamknięte biblioteki, odwołane wydarzenia kulturalne

2020-03-12 09:00:00(ost. akt: 2020-03-11 19:22:18)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

W związku z decyzją premiera swoje drzwi zamykają nie tylko szkoły, ale także kina, czy teatry. Także Biblioteka Elbląska od dziś jest zamknięta.
„W świetle informacji podanych przez Bibliotekę Narodową, na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Biblioteka Elbląska im. C.Norwida wraz z filiami zostaje zamknięta dla czytelników od 12 marca do 25 marca 2020 r. Wszystkie zaplanowane przez bibliotekę wydarzenia/spotkania zostają odwołane, a o ich nowych terminach będziemy informować. Termin zwrotu książek zostanie automatycznie przedłużony.” – brzmi komunikat z Bibiloteki Elbląskiej.

„W związku z zagrożeniem wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 oraz z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu odwołuje wydarzenia kulturalne, seanse kinowe, imprezy, zajęcia sekcyjne oraz pozostałą działalność zaplanowaną na okres od 12 marca do 25 marca włącznie.” – to informacja z CSE „Światowid”.

Elbląskie placówki, ośrodki kultury i sportu, również niektóre prywatne centra rekreacji komunikują, że nie będą czynne do 25 marca.

K