Mieszkańcy Pasłęka pozostają w domach [ZDJĘCIA]

2020-03-17 17:00:49(ost. akt: 2020-03-17 12:51:29)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Zamknięte szkoły, restauracje, kina, muzea, biblioteki, zamknięte nawet granice naszego kraju – cały świat zmaga się z koronawirusem. Jak sytuacja wygląda w Pasłęku? Czy pasłęczanie podporządkowali się zaleceniom i bez zbędnej konieczności nie wychodzą z domów?

„Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań, które mają zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działamy prewencyjnie. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zdecydowaliśmy się zamknąć siłownie, baseny, klub taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki, kina.” – czytamy komunikat Ministerstwa Zdrowia.

Jak widać po pustych ulicach, mieszkańcy Pasłęka poważnie traktują zalecenia rządu. Plac zabaw świeci pustkami, tak jak większość ulic. – Pasłęczanie podeszli bardzo odpowiedzialnie, sumiennie, a przy tym bardzo spokojnie do całej tej sytuacji jaka aktualnie ma miejsce na całym świecie – mówi Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka. – Miasto jest takie spokojne i wyciszone. Nie zamknęliśmy Urzędu Miejskiego, ale wprowadziliśmy pewne rygory, takie jak na przykład dezynfekcja rąk od razu po wejściu do Urzędu.

- Nasi mieszkańcy rozumieją tę trudną sytuację – dodaje burmistrz. - Współpracujemy ze starostą elbląskim, z wojewodą, konsultujemy się codziennie, żeby być przygotowanym na wszystko.

Zgodnie z wytycznymi miasto przygotowuje miejsca do odbycia ewentualnej kwarantanny przez mieszkańców. - W Pasłęku jest jedno miejsce, które jest do tego przygotowane, to jest internat Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych – informuje burmistrz. - Jesteśmy w trakcie tworzenia takich miejsc jeszcze w Szkole Podstawowej nr 3 – tam są trzy klasy oraz w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

K