Żołnierz pierwszą osobą zakażoną w Elblągu

2020-04-01 15:00:00(ost. akt: 2020-04-02 11:19:29)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Do Elbląga zakażenie COVID-19 trafiło w połowie marca. Wszystko zaczęło się od żołnierza, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jak wyglądało rozprzestrzenianie się tego groźnego wirusa w naszym mieście?
Pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w Elblągu był brytyjski żołnierz Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Informacja ta została przekazana do wiadomości publicznej 16 marca. Brytyjczyk został przetransportowany do szpitala w Ostródzie.

18 marca w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu potwierdzone zostały dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Trzecią osobą okazała się być żona jednego z zarażonych żołnierzy. Kobieta została objęta kwarantanną 15 marca. Ich dalsze leczenie prowadzone jest w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Już 21 marca, według danych Powiatowego Inspektora Sanitarnego do tej pory w Elblągu u 8 osób stwierdzono zarażenie koronawirusem, w tym u 5 osób cywilnych i 3 żołnierzy.

24 marca Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego poinformował o 3 nowych przypadkach zakażenia w Elblągu. – Mamy trzy nowe przypadki: dziewczynka, chłopiec i młody mężczyzna – poinformował Krzysztof Guzek. – Wszyscy w stanie dobrym, w kwarantannie domowej.

Następnego dnia, 25 marca elbląski szpital przyjął pierwszego zakażonego. Był to mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego, który wrócił z Anglii.

Już kolejnego dnia rzecznik wojewody poinformował o następnych dwóch przypadkach zakażenia w naszym mieście. Były to dziewczynka i kobieta w średnim wieku. Liczba zakażonych w Elblągu wzrosła tym samym do 13.

28 marca 14 zakażonym z Elbląga okazał się być młody mężczyzna.Od tej pory liczba zakażonych w Elblągu pozostaje bez zmian.

k

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2898427 | 199.249.*.* 2 kwi 2020 09:08

    Szkoda że nasz rząd nie uczy się historii. Hiszpankę przyniosło wojsko, nam się każą izolować a na Defender 2020 przyjechało wojsko z każdego zakątka świata. To duży błąd.

    odpowiedz na ten komentarz