16 pracowników elbląskiego ZUS-u objętych kwarantanną

2020-04-02 10:53:02(ost. akt: 2020-04-02 11:25:59)

Autor zdjęcia: pixabay

Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa warmińsko-mazurskiego, potwierdza informację o kilkunastu pracownikach elbląskiego oddziału objętych kwarantanną.
W Elbląskim ZUS-ie odnotowano jeden przypadek zakażenia koronawirusem.
– Nie prowadzimy bezpośredniej obsługi klientów od około trzech tygodni – informuje rzeczniczka. – Wszystkie dokumenty, które trafiają do pracowników na biurko, są w 3-dniowej kwarantannie. Część pracowników wykonuje pracę zdalnie, a pozostali pracują w systemie rotacyjnym. Część pracowników przychodzi na jedną zmianę, później jest czas na zdezynfekowanie pomieszczeń i dopiero po jakimś czasie przychodzi druga grupa pracowników. Jak tylko się dało, zminimalizowaliśmy kontakt pracownika z pracownikiem. Po tym, jak otrzymaliśmy informację, że jest ktoś zakażony, od razu skontaktowaliśmy się z Głównym Inspektorem Sanitarnym i to on zadecydował o kwarantannie tych 16 osób – dodaje.

Anna Ilukiewicz zapewnia: – Pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane przez pracowników firmy sprzątającej. Pracownicy mają do dyspozycji płyny dezynfekujące umieszczone w wielu punktach w placówce i bez problemu można z nich korzystać. Stosujemy się do wszystkich zaleceń sanepidu.

kkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (2 kwietnia) wydaniu m.in.

Pani Krystyna uważa, że wszyscy musimy rygorystycznie przestrzegać zakazów. jej zdaniem nie wszyscy to rozumieją.Zaraza nie będzie trwała wiecznie
Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy Olsztyna przestrzegają zakazów, które mają chronić przed epidemią koronawirusa. Nakazy są przestrzegane. Widać jednak, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni pełzającą epidemią. Wielu puszczają nerwy...

2005 po śmierci papiezaSamotna trumna przed bazyliką
Na placu Świętego Piotra stoi trumna wykonana z drewna cyprysowego. Na niej leży ewangeliarz, którego karty przewraca wiatr. W końcu księga się zamyka, tak jak ziemski rozdział życia Jana Pawła II. Dziś mija 15. rocznica śmierci papieża.

Przełóżmy wybory prezydenckie
Tak można skwitować stanowisko większości prezydentów i burmistrzów największych miast regionu. Są jednak i tacy, którzy uważają inaczej. No i są też tacy, którzy swojego zdania nie chcą ujawnić.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Niedorzeczne #2899235 | 79.163.*.* 3 kwi 2020 10:47

  Aha, to gdzie ta osoba się zaraziła skoro była cisza od 2 tygodni w Elblągu o nowych przypadkach a osoba od której się zaraziła już powinna być hospitalizowana????? Ktoś u kręci.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. jola #2898660 | 188.146.*.* 2 kwi 2020 13:42

  a my nadal faszerowani jesteśmy wyborami, stres młodzieży egzaminami w fatalnych warunkach, za drzwiami już puka wirus, a tu realia, rollercoaster

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ToTo #2898658 | 83.25.*.* 2 kwi 2020 13:37

  Tam pracuje z 200 osób, czy bez kwarantanny są bezpieczni? Chyba ZUS chce aby wirus rozpowszechnił się w całym Elblągu. Normalnie zamykają cały budynek i dezynfekują a ludzi obserwują. Przecież oni mają rodziny, chodzą do sklepu, jeżdżą komunikacją miejską. Kto za to wszystko odpowie bezmyślna dyrekcja ZUS, ja będzie za późno :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 4. xxx #2898657 | 83.3.*.* 2 kwi 2020 13:35

  od trzech tygodni nic nie robią-klient to wróg- i jeszcze chorzy-

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. śmieszek #2898573 | 188.147.*.* 2 kwi 2020 11:45

   "Część pracowników przychodzi na jedną zmianę, później jest czas na zdezynfekowanie pomieszczeń i dopiero po jakimś czasie przychodzi druga grupa pracowników" - pół godziny na wietrzenie - czy Pani rzecznik jest świadoma odpowiedzialności za wypowiadane słowa?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)