Wielka akcja szycia maseczek we Fromborku

2020-04-10 08:00:00(ost. akt: 2020-04-09 15:40:26)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Frombork

Środki ochrony indywidualnej zabezpieczające nas przed zagrożeniami wirusa SARS-CoV-2 to dzisiaj towar na wagę złota. Burmistrz Miasta i Gminy Frombork wspierając mieszkańców oraz miejscowy szpital i przychodnię zdrowia postanowił zainicjować akcję „USZYJ MASECZKĘ DO CODZIENNEGO KORZYSTANIA". Miasto kupiło materiały, a do ich produkcji społecznie włączyły się panie Małgorzata Łukasik oraz Jolanta Kamionka.
Każda z pań została zaopatrzona w specjalny pakiet materiałów i uszyje tyle maseczek ile zdoła. Maski są szyte w naszych instytucjach kultury: Bibliotece i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, a także prywatnie w domach. Serdecznie dziękujemy z wsparcie Paniom Magdalenie Jakóbczyk oraz Monice Zielińskiej.

Do akcji też przyłączyły się pracownice Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Fromborku. Uszyły z własnych środków około 200 masek, które zostały przekazane do naszego miejscowego szpitala.

Kilkaset masek na dzień dzisiejszy mamy już gotowe. Ale to wszystko w sytuacji awaryjnej może okazać się procentem zapotrzebowania.

Obrazek w tresci

Z całego serca dziękujemy za wsparcie, jakie do tej pory otrzymaliśmy. Doceniamy solidarność mieszkańców, radnych oraz jednostek organizacyjnych w tym trudnym czasie. Zdajemy sobie sprawę, że maseczka ogranicza rozprzestrzenianie się epidemii, a to jest dziś naszym celem. Maseczki w dobie koronawirusa stały się towarem deficytowym najwyższej wartości, więc poprzez akcję chcemy zadbać także o zabezpieczenie naszych mieszkańców. Nie jesteśmy obojętni na obecną sytuację, ale rozważnie podchodzimy do tematyki stosując wszelkie możliwe środki do wykorzystania celem zabezpieczenia mieszkańców naszej gminy.

Obrazek w tresci

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 została uruchomiona rezerwa celowa utworzona w budżecie Gminy Frombork na podstawie przepisów ustawy o zarządzaniu kryzysowym, z przeznaczeniem na zakup środków zabezpieczenia osobistego (indywidualnego). Już teraz finalizujemy zakup kombinezonów ochronnych, masek i okularów ochronnych, maseczek chirurgicznych, rękawic jednorazowych oraz środków do dezynfekcji indywidulanej i powierzchni. Zakupione środki ochrony indywidualnej będą stanowiły zaplecze urzędu w razie powstania sytuacji awaryjnej i będą one przekazywane najbardziej potrzebującym.

Obrazek w tresci

Jeśli realizujecie swoje prywatne działania np. szyjecie maseczki, prosimy zamieszczajcie i pokazujcie je w komentarzach na Facebooku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji szycia maseczek ochronnych, akcji, która połączy nas w tym trudnym okresie odosobnienia. Solidarne Miasto i Gmina Frombork przeciwko wirusowi! Razem możemy więcej.

Urząd Miasta i Gminy Frombork


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #2903808 | 37.47.*.* 10 kwi 2020 14:00

  Jak czytam te tytuły to komuna mi się przypomina

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. insa #2903670 | 5.173.*.* 10 kwi 2020 10:19

  Do każdej maseczki koniecznie młotek by się puknąć w łeb, gdyż cząsteczka wirusa przelatuje przez maseczkę jak ptak przez okno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 3. zbyszek #2903615 | 89.228.*.* 10 kwi 2020 08:24

  Sorry,ale gdzie video instruktażowe z tego szycia bo jak patrzę na YT to każda Pani szyje po swojemu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 4. A czy #2903605 | 88.156.*.* 10 kwi 2020 08:07

  ta pani na zdjęciu jest aby zdrowa i nie ma ukrytego koronawirusa? Moim skromnym zdaniem najpierw powinno być badanie a dopiero później szycie. Pomysł wspaniały. Ale czy to nas nie naraża na te choróbsko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)