50 zł za dobę podczas kwarantanny

2020-04-09 17:00:48(ost. akt: 2020-04-09 17:21:57)
Tak wyglądało miejsce pobytu pana Adrianna na ul. Wapiennej

Tak wyglądało miejsce pobytu pana Adrianna na ul. Wapiennej

Autor zdjęcia: zdjęcie nadesłane

Miasto zapewnia przybywającym zza granicy miejsca do odbycia kwarantanny. Takim miejscem jest na przykład hotel Atletikon przy ul. Agrykoli. Jak się okazuje, pobyt nie jest darmowy, a dwa tygodnie spędzone w tym miejscu, to koszt rzędu 700 zł.
- Byłem w pracy w Holandii, pracę straciłem i musiałem wrócić do Polski za resztę pieniędzy, które zarobiłem – opowiada pan Adrian. - Wysiadłem na dworcu w Elblągu skąd zostałem skierowany do hotelu Atletikon. Kazano zapłacić mi 50zł za dzień pobytu na cele eksploatacyjne. Niestety nie miałem pieniędzy, więc kazali mi udać się do bursy przy ul. Wapiennej.

Pan Adrian, który miał odbywać dwutygodniową kwarantannę wizytę w Elblągu rozpoczął od spacerów. - Z dworca szedłem najpierw do Atletikonu, a później na Wapienną - opowiada. - Warunki przy Wapiennej były okropne. Było zimno, brak ciepłej wody, brak czegokolwiek do odgrzania jedzenia. Mam wrażenie, że tak się stało dlatego, że nie płaciłem za pobyt.

Sytuację wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Pan, który wrócił z Holandii zgłosił się do nas w niedzielę rano. Twierdził, że ma 12 euro i nie jest sobie w stanie niczego zapewnić. Osoba ta nie jest zameldowana w naszym mieście, nie posiada również żadnego meldunku w innej miejscowości. Ostatnie miejsce zameldowania tego Pana było w Elblągu, gdzie mieszkają jego rozwiedzeni rodzice, z którymi jest skonfliktowany i nie utrzymuje kontaktu. Zgodnie ze stanem faktycznym został więc skierowany do miejsca kwarantanny dla bezdomnych, czyli do budynku przy ul. Zamkowej, należącego do bursy nr 3. Przewieziono mu tam paczkę żywnościową, a od poniedziałku (przyjechał w niedzielę rano) MOPS żywi go 3 posiłkami dziennie. W związku z awarią ogrzewania w budynku na Zamkowej Pan został najpierw przeniesiony do budynku przy ul. Wapiennej, a we wtorek przetransportowany do Atletikonu, gdzie obecnie przebywa. Został więc przez nas w pełni zaopiekowany, zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami. Dziwią więc jego roszczenia i pretensje.

Jak wygląda sprawa opłaty w hotelu? - Co do opłaty w Atletikonie, to nie jest to opłata najmu, a opłata eksploatacyjna między innymi za wywóz nieczystości, ciepło, wodę , prąd, środki czystości oraz zapewnienie całodobowej obsługi – wyjaśnia Joanna Urbaniak. - Koszt osobodnia wyceniono na 50 zł. Jest to niepodlegające zwrotowi przez wojewodę utrzymanie budynku w gotowości techniczno-rzeczowej i organizacyjnej. Każdy przebywający może się zwrócić do prezydenta z wnioskiem o zwolnienie z opłaty. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których dochodzi do nieuzasadnionych roszczeń osób, które muszą przebywać na kwarantannie. Pamiętać należy, że podstawowym miejscem kwarantanny jest dom, tylko mieszkańcy Elbląga, którzy nie mogą przebywać z rodziną lub nie maja innego miejsca odosobnieni trafiają do miejskiego miejsca kwarantanny.

k


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur


Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #2915375 | 185.189.*.* 4 maj 2020 00:57

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Dejv Olsztyn #2904519 | 5.173.*.* 11 kwi 2020 15:22

  Opłacał podadki w obcym kraju ? Dlaczego tam nie został ? Jak twoja to do ... Wraca taki , pójdzie do ztrudniaka , dostanie ZUS i jakoś leci . Cwaniak , jak Już ktoś napisał. Szkoda że nikt tego nie weryfikuje . Wraca , pokaż papier , składki Gdzie się rozliczył za ostatni rok...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. %%%%%%%%% #2903633 | 77.114.*.* 10 kwi 2020 09:05

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To tylko Janusz biznesu

 4. Krys1 #2903577 | 88.156.*.* 10 kwi 2020 06:44

  Nie ma pieniędzy na hotel, po powrocie z Holandii? Nie utrzymuje kontaktów z rodziną? Na co liczył ? Myślę, że powinien otrzymać świadczenia za które musiałby zwrócić po ustabilizowaniu swojej sytuacji / coś w rodzaju kredytu do spłacenia/. Wygląda mi na cwaniaka.........

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kwarantanna #2903574 | 195.136.*.* 10 kwi 2020 06:32

   Izolatoria na czas kwarantanny powinny sluzyc ludziom,ktorzy przez 2 tygodnie musza przebywac w odosobnieniu.Podczas powrotu z zagranicy wypelnia sie karte lokalizacyjna.Jesli dana osoba nie wskaze adresu pod ktorym bedzie przebywac w tym okresie musi,powtarzam MUSI byc ulokowana w specjalnym osrodku i to w gestii rzadu powinno byc zapewnienie takich lokali.Oczywiscie z zapewnieniem podstawowego minimum.Dla bezpieczenstwa innych!Jesli komus marza sie ekskluzywne warunki,powinien sobie je skutecznie wybic z glowy.Jesli ktos nie potrafil zapewnic sobie godnych warunkow do zycia dlaczego ma wymagac tego od innych.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)