Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Nowa odsłona parku Dolinka [VIDEO]

2020-04-17 20:00:39 (ost. akt: 2020-04-17 17:19:27)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Labirynty, huśtawki, zestawy wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, leżaki, stoły piknikowe i dwie plaże nad rzeką – teren parku Dolinka zmieni się nie do poznania. Do tego dojdzie długo oczekiwana przez elblążan renowacja amfiteatru. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.


Teren parku Dolinka, to teren około 9 hektarów. - Objęliśmy cały ten teren projektem – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Został on zaprojektowany tak, żeby powstał z tego terenu taki prawdziwy park wypoczynku i rekreacji. Będą tam specjalne strefy, strefy dedykowane, na przykład dla osób starszych, czy dla dzieci. Będzie tam około 70 urządzeń i miejsc.

Jak zapewnia prezydent, cały ten projekt zawiera również rewitalizację tego terenu. - Będą nowe ciąg pieszo-rowerowe o długości około 5 km, będzie przebudowany amfiteatr na 253 miejsca, nowe oświetlenia, nowe nasadzenia zieleni, żeby ten teren dalej był wizualnie terenem parkowym – opowiadał Witold Wróblewski. - W ramach projektu będą także zamontowane kamery wizyjne, aby dbać o bezpieczeństwo tego miejsca.

Jak zapowiedział prezydent, projekt zakłada również budowę dwóch plaż przy rzece Kumieli, które mają być usytuowane między strefami dla dzieci i seniorów. - Całość tego projektu jest przygotowana w ten sposób, żeby spełniać wszystkie wymogi związane z uwarunkowaniami ekologicznymi, a rewitalizacja ma być wprowadzona z wykorzystaniem obecnego ukształtowania terenu.

Koszt tej inwestycji wynosi 12 mln zł, z czego 8.8 mln zł wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kiedy elblążanie będą mogli korzystać z nowoczesnego parku? - Czekamy na podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji z marszałkiem województwa – odpowiada prezydent. - Jak tylko to się stanie, niezwłocznie rozpoczniemy procedury przetargowe. Trudno mi mówić o konkretnym terminie realizacji inwestycji, teraz w dobie epidemii nie można niczego przewidywać. Chciałbym, żeby w następnym roku, do czerwca ten park został zrealizowany.

k

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB