środa, 5 października 2022. imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Pandemia nie wstrzymuje braniewskich inwestycji

2020-04-20 19:30:00 (ost. akt: 2020-04-20 15:44:45)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W grudniu pisaliśmy o trwających pracach remontowych fragmentu nieistniejącego już zamku biskupiego w Braniewie. Jak obecna sytuacja wpływa na proces realizacji inwestycji?

– Mimo trwającej pandemii w naszym mieście trwają dalsze prace remontowe w obiektach: Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie, remont Wieży Bramnej, a także wykonywana jest naprawa nawierzchni drogowej – informuje Urząd Miasta Braniewa. – Choć obecną sytuację trudno uznać za optymalną dla inwestycji, to nie zwalnia nas ona z realizacji tych rozpoczętych oraz z kontynuacji prac nad już zaplanowanymi. Miejmy nadzieję, że wkrótce sytuacja się unormuje i będziemy mogli korzystać z wyremontowanych inwestycji.

Przypomnijmy, w budynku zabytkowej wieży znajdzie miejsce punkt informacji turystycznej. Co więcej, będzie ona pełnić funkcję tarasu widokowego, stanowiąc muzealną atrakcję dla odwiedzających miasto. Teren wokół wieży zagospodarowany zostanie w formie zieleni parkowej.

Wśród zleconych prac znalazły się między innymi: wzmocnienie konstrukcji ścian wieży, zabezpieczenie ścian przed wilgocią, naprawienie granitowych stopni klatki schodowej, renowacja i konserwacja ceglanych ścian wewnątrz budynku, zbudowanie schodów na taras widokowy, zamontowanie instalacji elektryczno-oświetleniowej, grzewczej i kanalizacji.

Więcej na temat Wieży Bramnej w Braniewie przeczytacie tutaj.

Obrazek w tresci

kk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2909656 | 165.225.*.* 21 kwi 2020 10:51

    A są jakieś inwestycje rozpoczęte przez nowego burmistrza? Czy są jakiekolwiek plany inwestycyjne? W trakcie kampanii była cała piękna lista a teraz okazuje się że nic nie zostanie spełnione?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz