Ponad 30 strażaków walczyło z pożarem [ZDJĘCIA]

2020-04-22 13:43:18(ost. akt: 2020-04-22 13:46:56)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu

21 kwietnia br. około godziny 18:20 strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Wiśniewo (w gminie Markusy). Do zdarzenia natychmiast zostali skierowani strażacy z pobliskich jednostki OSP oraz strażacy PSP z Elbląga.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęta już była część konstrukcji dachowej budynku mieszkalnego z widocznymi na zewnątrz płomieniami. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 5 prądów gaśniczych, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie dokładnie przeszukano budynek i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Z uwagi na uszkodzoną konstrukcję dachową, ratownicy byli zmuszeni wykonać częściowe prace rozbiórkowe budynku, aby nie stwarzał on zagrożenia dla osób postronnych. Na tym działania zakończono.

W trwających niespełna 5 godzin działaniach brało udział 32 strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP): 2 zastępy z OSP Markusy, 3 zastępy z OSP Krzewsk, 4 zastępy z JRG z Elbląga. Ponadto na miejscu pracowała policja i pogotowie energetyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu