Nagrody dla elbląskich uczniów i gratulacje dla maturzystów

2020-04-24 20:00:00(ost. akt: 2020-04-24 21:02:12)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Tradycyjnie, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Prezydent Miasta Elbląg w dniu 22.04 przyznał nagrody uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami z zakresu ochrony środowiska w minionym roku. Witold Wróblewski złożył też gratulacje i życzenia dla uczniom klas maturalnych, którzy dziś (24.04) skończyli rok szkolny.

Gratulacje i życzenia dla uczniów kończących dziś rok szkolny


Dziś maturzyści kończą rok szkolny. Z uwagi na stan epidemii nie mogą w sposób uroczysty świętować zakończenia kolejnego etapu edukacji w elbląskich szkołach. Do maturzystów, którzy wkraczają w dorosłe życie i oczekują na egzamin dojrzałości swoje gratulacje i życzenia skierował zdalnie Prezydent Witold Wróblewski.


Nagrody Prezydenta dla elbląskich uczniów za osiągnięcia z zakresu ochrony środowiska przyznane!


22 kwietnia został oficjalnie ustanowiony jako Dzień Ziemi 50 lat temu. Jest on obchodzony na całym świecie. Obchody okrągłej rocznicy były w tym roku szczególne, a ich hasło brzmiało ''Działamy na rzecz ochrony klimatu''.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, tegoroczni laureaci, nie mogli zostać uhonorowani osobiście, jednak Prezydent Miasta Elbląg - Pan Witold Wróblewski przesyła dziś wszystkim nagrodzonym gratulacje i słowa uznania.

Nagrody Prezydenta Miasta Elbląg za szczególne osiągnięcia z zakresu ochrony środowiska otrzymują uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami z zakresu ochrony środowiska w minionym roku, szczególnie angażując się w promowanie proekologicznych zachowań, biorąc aktywny udział w wielu ogólnopolskich inicjatywach, akcjach ekologicznych organizowanych przez nasze Miasto czy swoją szkołę, a przede wszystkim dając dobry przykład w swoim najbliższym otoczeniu.

Działania naszych tegorocznych laureatów przyczyniły się nie tylko do poprawy środowiska, ale przede wszystkim do podnoszenia świadomości ekologicznej ich samych, ich rówieśników, czy też ich rodzin i najbliższego otoczenia. Poprawna segregacja również nie jest dla nich obcym zagadnieniem. Dlatego ? Wielu z nich przyczyniło się do efektywnej zbiórki surowców wtórnych, mobilizując do tego swoją aktywną postawą innych. Niejednokrotnie reprezentowali swoje szkoły, a przez to i nasze Miasto w wielu konkurach dotyczących ekologii i ochrony środowiska, odnosząc przy tym znamienite sukcesy.

Stanowią doskonały wzór do naśladowania dla niejednego z nas, dysponując przy tym dużą wiedzą i świadomością, co tak naprawdę znaczy życie w zgodzie i w poszanowania natury.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

UM Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl