Kolej wąskotorowa rusza w majówkę

2020-04-27 12:00:32(ost. akt: 2020-04-27 08:53:27)

Autor zdjęcia: Żuławska Kolej Dojazdowa

Żuławska Kolej Dojazdowa ogłosiła na swoim profilu na facebooku, że mimo epidemii już w majówkę będzie można przemieszczać się tym środkiem transportu. Wszystko to za sprawą zapowiedzianego przez rząd odmrażania gospodarki.
- W związku z ogłoszeniem przez rząd pierwszej fazy odmrażania gospodarki i umożliwieniem od dnia 20 kwietnia przemieszczania się w celach innych niż dojazd do pracy i zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych informujemy, iż pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej wyjadą na tory zgodnie z planem w zbliżającą się majówkę w dniach 1, 2 i 3 maja 2020 roku -brzmi komunikat.

- Przede wszystkim priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo podróżnych oraz pracowników, dlatego w pociągach będą obowiązywały następujące zasady – piszą.

W wagonach będzie mogło przebywać jednocześnie nie więcej pasażerów jak połowa miejsc siedzących w pojeździe, podróżni oraz drużyna konduktorska zobowiązani są do posiadania i założenia podczas podróży środków ochrony osobistej zasłaniającej usta oraz nos (maseczki, przyłbice, szale itp.), wagony będą na bieżąco dezynfekowane ze szczególnym uwzględnieniem drzwi, klamek i poręczy.