Więcej patroli policji na Mierzei

2020-05-01 12:41:59(ost. akt: 2020-05-01 21:46:04)

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zwrócili się z apelem do podróżnych, którzy w ten długi weekend majowy zamierzają odwiedzić polskie morze.
- Tak jak tegoroczna Wielkanoc, weekend majowy będzie inny niż wszystkie. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy stosować się do ściśle konkretnych zaleceń. Od 30 kwietnia do 3 maja będzie więcej policyjnych patroli na drogach, dbających o nasze bezpieczeństwo. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać COVID-19 - informują policjanci.

- Od 30 kwietnia do 3 maja nad bezpieczeństwem podróżujących, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, czuwać będą policjanci. Ładna aura za oknem sprzyja spacerom i wyjazdom na wycieczki samochodowe. Pomimo obowiązujących obostrzeń większość z nas wybierze się w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy, że o tym, czy dojedziemy cali i szczęśliwi do celu, zależy od nas samych. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci oraz na to czy pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone. Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Przypominamy, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu „Piłeś – nie jedź”. Pamiętaj, że na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

W najbliższy weekend pamiętajmy przede wszystkim, że w obecnym czasie naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Żeby nam się to udało, musimy ściśle stosować się do obowiązujących zaleceń - dodają na koniec policjanci.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janos #2914975 | 109.241.*.* 2 maj 2020 16:45

    Zgodnie z życzeniem mieszkańców Krynicy Morskiej wjazd na mierzeję powinien być zablokowany na zawsze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz