Sportowa alternatywna w czasie pandemii

2020-05-04 20:00:00(ost. akt: 2020-05-04 13:28:09)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

W dobie pandemii koronawirusa sportowcy mają niewiele opcji umożliwiających utrzymanie dobrej formy. Osobom aktywnym z pewnością brakuje również możliwości rywalizacji sportowej, a jej powrót jest aktualnie niemożliwy do określenia. Biorąc pod uwagę powyższe fakty organizatorzy Garmin Iron Triathlon przygotowali wirtualne wyścigi kolarskie dla posiadaczy trenażerów SMART.
W ostatnich dniach odwołana została elbląska edycja Garmin Iron Triathlon, która pierwotnie miała odbyć się 19 lipca. Organizatorzy przygotowali jednak dla zawodników namiastkę sportowej rywalizacji pn. Garmin Iron Time Trial – czyli wirtualnej etapówki kolarskiej. Zawodnicy będą rywalizować na trasach w okolicach Stężycy (środa), Brodnicy (czwartek) oraz Elbląga (piątek). Każdy etap będzie odbywał się o godzinie 19:00. Elbląska edycja będzie najbardziej wymagająca i będzie kończyć trzydniową zabawę.

Trasy zostały nagrane za pomocą kamery Garmin VIRB, dzięki czemu uczestnicy będą mogli poczuć się jak na prawdziwym wyścigu. Elbląski etap będzie prowadził przez najpiękniejsze trasy Wysoczyzny Elbląskiej. Start i meta znajdować się będą w Suchaczu, a zawodnicy będą jechać po trasie Suchacz-Kamiennik Wielki-Rangóry-Próchnik-Łęcze-Kadyny-Tolkmicko-Kadyny-Suchacz. Trasa będzie miała 31,6 km, a w jej trakcie będzie do pokonania aż 373m przewyższeń.

Każdy etap będzie na żywo transmitowany na Facebooku Garmin Iron Triathlon. Szczegóły dotyczące rywalizacji znajdują się na stronie [url=https://irontriathlon.pl/wirtualna-etapowka-gitt2020/]irontriathlon.pl.

UM Elbląg