Wirtualna wystawa "Solaris" [VIDEO]

2020-05-06 08:00:00(ost. akt: 2020-05-05 12:28:44)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu po raz kolejny daje internautom możliwość wirtualnego spaceru po wystawie zainstalowanej w Galerii Nobilis. Tym razem jest to ekspozycja grafik wykonanych przez Kamilę Kapelańczyk, przenoszących nas w świat głębi oceanu.
Wystawa „Solaris” składa się z 15 wielkoformatowych grafik wykonanych techniką reliefową oraz 40 obiektów graficznych złożonych w stylu Zine (nazywanych tomami solarystyki). Kwintesencją ekspozycji jest książka wykonana w pracowni introligatorskiej Uniwersytetu Ostrawskiego w Czechach. Do druku użyta została farba własnej produkcji oparta na autorskiej recepturze.

Grafiki jak i obiekty z nich stworzone obrazują powierzchnię oraz głębię oceanu, będącą metaforą poziomów poznania drugiego człowieka. Spokojna kolorystyka ma wprowadzić odbiorcę w stan odprężenia przypominający uczucie dryfowania na niezmąconej tafli wody i zaprosić do refleksji nad swoimi stosunkami z ludźmi w jego otoczeniu.


Kamila Kapelańczyk w roku 2017 obroniła dyplom licencjacki na specjalizacji grafika warsztatowa na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

W dzieciństwie chciała zostać oceanografem, po niespełnionych marzeniach pozostała jej miłość do wody i strach przed głębinami.

Zachęcamy do subskrybowania kanału CSE Światowid w Elblągu, który znajdziecie klikając tutaj.

CSE "Światowid"