Decyzja o likwidacji Pogotowia Socjalnego wstrzymana przez wojewodę

2020-05-12 16:00:00(ost. akt: 2020-05-12 15:23:55)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Brak konsultacji ze związkami zawodowymi jest powodem wstrzymania zamknięcia Pogotowia Socjalnego w Elblągu. Uchwałę o zamknięciu placówki podjęli elbląscy radni podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 16 kwietnia.
Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta podjęto decyzję o zamknięciu Pogotowia. Wówczas za tą decyzją opowiedziało się 11 radnych, 9 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu. Jak tłumaczył Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, decyzja ta była spowodowana tym, że pracownicy Pogotowia nie udzielili pomocy osobie z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. - Szpitale, domy pomocy społecznej, hospicjum, na wszystkich możemy liczyć i nikt nie odszedł od osób potrzebujących – mówił Witold Wróblewski. - Tutaj była taka sytuacja, gdzie nie udzielono żadnego wsparcia i pomocy. Jest to rzecz niepojęta.

Przeciw podjętej decyzji wystąpiło dwóch radnych - Bogusław Tołwiński i Piotr Opaczewski. W liście otwartym do prezydenta napisali: „W trakcie sesji Witold Wróblewski odrzucił wniosek o wycofanie tej uchwały z porządku obrad i tym samym uniemożliwił rzetelne wyjaśnienie spornej sytuacji z dnia 31 marca. W konsekwencji niewystarczającej wiedzy na ten temat podjęto decyzję o likwidacji całej placówki oraz wszystkich miejsc pracy zatrudnionych w niej osób. Kluczowe dla ostatecznego rozstrzygnięcia okazało się tylko stanowisko władz miasta. To niedopuszczalne.”

Do sprawy włączył się Artur Chojecki, wojewoda warmińsko mazurski, który podjął decyzję o wstrzymaniu zamknięcia Pogotowia Socjalnego. - Wojewoda warmińsko-mazurski rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały rady miasta Elbląga w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego z powodu braku konsultacji tej decyzji władz miasta ze związkami zawodowymi – poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AA #2919796 | 91.228.*.* 13 maj 2020 08:21

    To może wojewoda przejmie finansowanie tej placówki i będzie mógł robić co chce. Elbląska izba wytrzeźwień jest jedną z ostatnich w kraju. Wszystkie rozsądne samorządy już dawno polikwidowali izby - relikty komuny.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz