Kino Światowid będzie otwarte...

2020-05-15 08:00:00(ost. akt: 2020-05-14 14:00:26)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Wirtualnie! Kiedy w sposób tradycyjny pójdziemy do kina i obejrzymy film tak jak kiedyś… nie wiemy. Kino Światowid nie chce czekać na datę odmrożenia z założonymi rękami. Dlatego z myślą o naszych sympatykach przenosimy Kino do Twojego domu.
W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.

Już 21 maja Kino Światowid zaprosi swoich widzów do obejrzenia niebanalnego repertuaru na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której będziemy mogli poczuć namiastkę prawdziwego kina.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary zaprezentują kina arthousowe z całej Polski w tym, nasze, elbląskie Kino Światowid. MOJEeKINO.PL będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina, która w dobie epidemii umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach.

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW. Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce. W ramach festiwalu przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową.


CSE "Światowid"


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl