Elbląskie sądy przyjmują już interesantów

2020-05-20 13:00:48(ost. akt: 2020-05-20 12:04:15)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Od bieżącego tego tygodnia w sądach okręgu elbląskiego znacznie poszerzono możliwość osobistej obsługi interesantów.
Przykładowo w Sądzie Okręgowym w Elblągu i w Sądzie Rejonowym w Elblągu biura obsługi interesantów, biura podawcze i czytelnie akt przyjmują osoby zainteresowane w poniedziałki w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00. W pozostałych godzinach urzędowania co do zasady możliwy jest tylko kontakt zdalny z biurami obsługi interesantów, jednak w wyjątkowych przypadkach będzie można umówić wizytę także na godzinę uzgodnioną indywidualnie. W Sądzie Okręgowym osobista obsługa interesantów dotyczy także Punktu Informacyjnego Krajowego Rejestru Karnego.

Szczegółowe informacje o zakresie osobistej obsługi interesantów są sukcesywnie zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych sądów okręgu elbląskiego. Przed wybraniem się do budynku sądowego warto skontaktować się telefonicznie z biurem obsługi interesanta danego sądu, co powinno przyczynić się do usprawnienia obsługi.

Poszerzenie osobistej obsługi interesantów jest istotne m.in. dlatego, że od 24.05.2020r. zaczynają bieg te terminy procesowe i sądowe, które w związku ze stanem epidemii w okresie od 31.03.2020r. albo biegu nie rozpoczęły, albo ich bieg był zawieszony, np. terminy na uzupełnianie pism procesowych, czy składanie środków zaskarżenia.

Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl