Święto Brygady w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty [VIDEO]

2020-05-24 09:00:00(ost. akt: 2020-05-26 14:47:17)

Autor zdjęcia: 43 blp

Decyzją nr 15 z dnia 28 lutego 2018 roku, Minister Obrony Narodowej - Pan Mariusz Błaszczak, powołał 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. „Szczerbiec”. Święto brygady ustanowił na dzień 13 maja.
Z powodu pandemii w tym roku święto Brygady żołnierze spędzili samotnie jednak duchem wraz z nimi byli Przyjaciele - Kombatanci Armii Krajowej, którzy swoje najlepsze lata poświęcili walce o Wolną i Niepodległą Polskę.

Czego nasi Bohaterowie życzyli Dowódcy i żołnierzom 4W-MBOT ?


Od początku walki z Covid-19 żołnierze służący w brygadzie wspierają kombatantów, każdego dnia dostarczając Im ciepłe posiłki w ramach akcji #obiadydlabohaterów. Weterani Walk o Niepodległość otrzymali również wielkanocne paczki i pakiety ochronne.

Po tylu latach komuny i szykan, wreszcie ktoś o nas pamięta. To dla nas tutaj wiele znaczy. Dziękujemy Wam za pomoc! Niech żyje Polska - kpt. Lucjan Deniziak ps. "Orzeł".

W minioną niedzielę w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, odbyło się uroczyste święto brygady, podczas którego wręczone zostały awanse i wyróżnienia dla żołnierzy służących w 43blp.


Anna Szczepańska
Ekspert ds. Komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl