27 mandatów i 5 zatrzymanych praw jazdy

2020-05-29 12:36:18(ost. akt: 2020-05-29 12:38:17)

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Tak wygląda bilans działań pn. "Prędkość", które miały miejsce 27 maja w powiecie nowodworskim. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 27 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości a 5 z nich zostały zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Nowodworska drogówka aby zmniejszyć ryzyko zdarzeń drogowych przeprowadziła wczoraj działania pn. „Prędkość”. Celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Taktyka działań zakładała organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Wybór punktów kontrolnych opierała się głównie o analizę zagrożeń zaznaczanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

We wczorajszych działaniach wzięło udział 7 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 27 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia wszyscy zostali ukarani mandatami. Nowodworska drogówka zatrzymała również 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 49-latek, który w Jazowej , w terenie zabudowanym poruszał się swoim pojazdem z prędkością 138 km/h.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Lepiej spóźnić się 5 minut, niż umrzeć o 15 lat za wcześnie.

KPP Nowy Dwór Gdański