Był parking i go nie ma

2020-06-01 16:00:29(ost. akt: 2020-06-01 14:25:11)

Autor zdjęcia: na

Od dawna parking przy Mości Dolnym na Starym Mieście był wręcz oblegany prze kierowców. Wszystko to dlatego, że nie był on objęty Strefą Płatnego Parkowania. Parę tygodni temu sytuacja jednak uległa zmianie i samochody osobowe nie mogą parkować na tym parkingu. – To oburzające! – pisze czytelniczka.
Samochody osobowe mogły parkować w tym miejscu od 2011 roku. Po tym, jak kilka tygodni temu przy wjeździe na parking pojawił się znak zakazu ruchu i wymalowane zostały miejsca dla autobusów do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która często korzystała z tego parkingu. - Pracuję w okolicach Starego Miasta - napisała. - W związku z tym, że mieszkam na Zawadzie, jestem zmuszona przyjeżdżać do pracy samochodem. Autobusem byłoby zbyt długo. Zazwyczaj parkowałam przy Moście Dolnym, bo tam parking był bezpłatny. Jakie było moje zdziwienie, gdy któregoś dnia zajeżdżam, a tam znak, który zakazuje mi wjazdu na ten parking! Normalnie szok! Czy władze zrobią wszystko, żebyśmy musieli płacić za parkowanie w okolicy Starówki?

Jak się okazuję, parking zmienił swoje przeznaczenie ze względu na zapotrzebowanie branży turystyczno-hotelarskiej. Elbląska starówka nie ma bowiem zbyt wiele miejsc na autokary. - Pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele branży turystyczno-hotelarskiej zgłosili do Urzędu Miejskiego problem z dłuższym postojem autobusów turystycznych w obrębie Starego Miasta – odpowiada Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Dlatego postanowiono powrócić do organizacji ruchu z roku 2011, kiedy to, po konsultacjach społecznych, wprowadzono strefę zamieszkania na terenie tej dzielnicy, a dla autokarów funkcjonował parking przy Tortudze.

Oznakowanie pionowe zakazujące wjazdu innym pojazdom niż autobusy zostało ustawione w ubiegłym miesiącu, w bieżącym wykonano oznakowanie poziome tych stanowisk. Jednocześnie funkcjonujący przy ul. Wybrzeże Gdańskie znak D-18 (dla autobusów) usunięto.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #2928353 | 185.253.*.* 1 cze 2020 23:25

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują rozwiązania tego problemu, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Bus #2928323 | 83.8.*.* 1 cze 2020 21:49

  Wreszcie!!! - Dresiarze szpanowali tu swoimi złomami a autokary nie miały miejsca - bardzo dobra decyzja!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. kovalski #2928284 | 178.235.*.* 1 cze 2020 20:16

  jeszcze tylko zburzyć to dziadostwo co stoi za parkingiem bo przynosi wstyd dla Starówki

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz