Wypad na ryby zakończył się na komendzie

2020-06-02 14:32:46(ost. akt: 2020-06-02 14:38:00)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Po raz kolejny policjanci z nowodworskiej jednostki zatrzymali kłusowników zajmujących się nielegalnym poławianiem ryb. W trakcie działań zatrzymano 2 mężczyzn, którzy byli również poszukiwani. Usłyszą nie tylko zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Jeden z nich zostanie doprowadzony do komendy w Elblągu, a drugi do Zakładu Karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.
Wczoraj funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili na rzece Nogat działania, które mają na celu wykrycie i ograniczenie nielegalnego połowu ryb. W trakcie służby na wysokości śluzy Michałowo, w obrębie ochronnym gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn łowiących ryby przy pomocy wędek. Zatrzymani mężczyźni byli mieszkańcami powiatu elbląskiego w wieku 27 i 41 lat. Po sprawdzeniu zatrzymanych w policyjnym systemie okazało się, że 27 – latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu celem przeprowadzenia z nim stosownych czynności, natomiast 41 – latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś usłyszeli zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź pozbawienie wolności na okres do 2 lat.

Przypominamy, że obręb ochronny, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, stanowi odcinek rzeki Nogat od 100 m powyżej śluzy do 200 m poniżej śluzy. Ponadto osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

KPP Nowy Dwór Gdański