Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Włoskie akcenty na plaży w Suchaczu [ZDJĘCIA]

2020-06-03 18:00:00 (ost. akt: 2020-06-15 17:53:32)

Autor zdjęcia: na

Plaża w Suchaczu od lat nie zachęcała do wypoczynku, a wręcz przeciwnie – odstraszała swoim wyglądem. Dodatkowo gmina nie mogła znaleźć dzierżawcy, który zagospodarowałby ten teren. Dziś powoli, mimo epidemii to miejsce staje się jedną z głównych atrakcji gminy Tolkmicko.


- Przejeżdżałem tędy czasami z dziećmi – opowiada pan Bartek, którego spotykamy na plaży. – Ale nie zatrzymywaliśmy się tu. Plaża była zaśmiecona i pełna patyków. Ani się tu pobawić, ani miło spędzić czas. Do tego gromadzili się tu chyba okoliczni smakosze piwa. To nie było miejsce do wypoczynku. Dziś jest zupełnie inaczej. Plaża czysta, widzę, że będzie tu kilka fajnych atrakcji no i lody! Będziemy odwiedzać to miejsce.

Pod koniec sezonu letniego 2019 roku gmina Tolkmicko wyłoniła nowego dzierżawcę, który miał się zająć zagospodarowaniem plaży w Suchaczu. - Poprzedni dzierżawca nie wywiązywał się z umowy dzierżawy, dlatego też umowa została wypowiedziana – informowała nas w marcu tego roku Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka. - Nie opłacano czynszu dzierżawy, podatku, opłat za śmieci, a dodatkowo dzierżawca nie podejmował żadnych działań na terenie plaży.

Obecny dzierżawca został wyłoniony w II pisemnym przetargu nieograniczonym. Czynsz za dzierżawienie tej działki wynosi 4050 zł netto.

Jakie plany co do plaży ma nowy dzierżawca? Na powierzchni 4220 m2, zgodnie ze złożoną ofertą ma zostać zorganizowana strefa wypoczynku i relaksu dla klientów w postaci parasoli i leżaków w stylu włoskiej Riwiery oraz strefa gastronomiczna: stoliki i krzesła dla klientów, namiot gastronomiczny oraz foodtrack oferujący ofertę menu dla klientów m.in. frytki, zapiekanki, kebaby, hamburgery, kurczak z rożna, smażona ryba, namiot gastronomiczny z alkoholem oraz zimnymi i ciepłymi napojami, lody, gofry. Na plaży ma być również dzienna strefa muzyki i tańca, strefa dla najmłodszych z placem zabaw oraz mini basenem, boisko do siatkówki plażowej, strefa gier ze stołem do tenisa stołowego oraz boisko do włoskiej gry bule, a także strefa wypożyczalni sprzętu wodnego: kajaki, rowery wodne.

- W związku z tym, że przetarg odbył się pod koniec sezonu letniego 2019 r., dzierżawca rozpoczął jedynie działania mające na celu przygotowanie terenu do kolejnego sezonu turystycznego – dodaje Magdalena Dalman.

I tak w Suchaczu powstaje włoska riwiera. - Acapulco Beach bo tak ja nazwaliśmy jest plażą publiczną, piszę, że jest plażą publiczną bo wiele osób myśli, że jak jest zagospodarowana to jest plażą prywatną – mówi Monika Ożibko z Acapulco Beach Plaża Suchacz. - Na plaży postawiliśmy Beach Bar i kilka namiotów gastronomicznych, gdzie można zjeść prawdziwie włoską pizzę, lody włoskie i gałkowe, gofry, fast food, a od tego weekendu również smażoną rybę. Mamy również watę cukrowa i popcorn.

Jest tam też miejsce na uprawianie różnych sportów. – Mamy trampolinę dla dzieci, jest jeszcze nieczynna z powodu koronawirusa, boisko do siatkówki, namiot gdzie można zagrać w bilarda, cymbergaje czy piłkarzyki. W czerwcowe weekendy dzieci mogą skorzystać z dodatkowej oferty jaką jest Zorbing wodny czyli kule wodne, w wakacje ta oferta będzie dostępna codziennie.

Jak zapewnia Monika Ożibko, przygotowany jest również namiot na imprezy taneczne. - Z tym tematem jednak czekamy nadal na pozwolenie rządu by móc zorganizować imprezy taneczne na które masę osób czeka z niecierpliwością. W planach są również koncerty, z których pierwszy już się nie odbył z powodu pandemii. Koronawirus pokrzyżował nam jak i wielu innym firmom wiele planów. My zaczęliśmy przygotowania z dużym opóźnieniem, ale miejmy nadzieję, że czarne chmury już za nami i teraz będzie już tylko lepiej.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ciekawy #2929247 | 78.88.*.* 4 cze 2020 14:05

    Ciekaw jestem czy ktokolwiek na świecie wpadłby na "GENIALNY" pomysł aby nazwać plażę "SUCHACZ PLAŻA"

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jabba #2929025 | 109.241.*.* 3 cze 2020 19:21

    Fajny pomysł, ale piasek należałoby przesiać grabienie nic nie pomoże

    ! - + odpowiedz na ten komentarz