Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu elbląskiego z dotacjami

2020-06-05 12:00:00(ost. akt: 2020-06-04 14:33:57)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu w Elblągu (29.05) podjęto uchwały o przyznaniu gminom pomocy finansowej, która trafi do ośmiu okolicznych jednostek OSP.
Łączna wartość przyznanych dotacji to niemal 140 tys. złotych. Nieco ponad 6 tys. trafi do OSP w Osieku (gmina Godkowo) na zakup czterech radiostacji nasobnych oraz montaż wywoływacza selektywnego. OSP w Zwierznie (gmina Markusy) otrzyma prawie 2 tys. na zakup przyczepki dwuosiowej z plandeką.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie Elbląskim (gmina Gronowo Elbląskie) otrzyma 2810 zł na zakup pięciu radiostacji, kwota równa 2082 zł wspomoże zakup m.in. lancy gaśniczej dla OSP w Łęczu (gmina Tolkmicko). OSP w Młynarach (gmina Młynary) otrzyma prawie 3,5 tys. na zakup pompy szlamowej, natomiast dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł trafi do OSP w Nowakowie (gmina Elbląg), gdzie zakupiony zostanie lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z zabudową.

Po 50 tys. dostaną jednostki w Tolkmicku (gmina Tolkmicko) i Krzewsku (gmina Markusy). W obu przypadkach pieniądze wspomogą zakup nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

kk


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl