Festiwal Filmów Rosyjskich już w czerwcu w kinie „Światowid”

2020-06-05 14:00:00(ost. akt: 2020-06-04 14:59:03)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Kino „Światowid” wznawia swoją działalność już 6 czerwca. Jest to bardzo dobra wiadomość dla miłośników kina. Tym bardziej że od 16 do 18 czerwca, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka, będzie można obejrzeć Repliki 13 Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.
16.06. godz. 18:00 „Port”, reż. Aleksandra Strelanaja, Rosja 2018, 88 min.
Krzyżują się tu losy głównych bohaterów; z jednej strony pracujących jako dokerzy przybyłego z Syberii początkującego boksera Andrieja i jego kompana Romycza, marzącego tylko o tym, aby wyrwać się z Rosji, w celu zobaczenia wielkiego świata, z drugiej – młodej Kiry, która uległa wypadkowi samochodowemu i stara się dojść do dobrej sprawności fizycznej, a także Tiny, właścicielki nocnego klubu, która wplątała się w „ciemne” interesy z miejscowym gangsterem.

17.06. godz. 18:00 „Braterstwo”, reż. Paweł Łungin, Rosja 2019, 113 min.
Ten film to opowieść o ostatnich miesiącach radzieckiej interwencji w Afganistanie, która została oparta na wspomnieniach Nikołaja Kowaliowa, byłego agenta KGB odpowiedzialnego za misje specjalne. Łungin chciał pokazać nam pełne spektrum ludzkich zachowań w obliczu nadchodzącej klęski.

18.06. godz. 18:00 „Pewnego razu w Trubczewsku”, reż. Łarisa Sadiłowa, Rosja 2019, 80 min.
To historia miłości mieszkańców głębokiej rosyjskiej prowincji: kierowcy tira i gospodyni domowej, dorabiającej do utrzymania rodziny szydełkowaniem. Chcą znaleźć szczęście, jednak jest to trudne, gdyż oboje mają rodziny, dzieci i mieszkają po sąsiedzku. Utrzymywanie łączących ich więzów, powiązane z okłamywaniem najbliższych, z biegiem czasu okazuje się coraz trudniejsze.


Festiwal miał odbyć się w marcu, jednak z powodu pandemii koronawirusa oraz zamknięcia kin został przeniesiony. Jednak nic straconego bo jak mówią: „co się odwlecze to nie uciecze”. Wydarzenie to jest prawdziwą gratką dla miłośników kina rosyjskiego.

Więcej informacji tutaj.

CSE "Światowid"


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl