Wczoraj język polski, dziś matematyka [ZDJĘCIA]

2020-06-09 14:00:20(ost. akt: 2020-06-09 14:42:56)

Autor zdjęcia: na

Prawie 1300 maturzystów rozpoczęło wczoraj najważniejszy egzamin w swoim życiu. Po zmaganiach z językiem polskim dziś zmierzyli się z matematyką. Jak sami mówią matura w dobie pandemii niewiele różni się od tej z poprzednich lat.
Jak mówi Beata Orzech, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, najtrudniejsze są początki. I tak jest każdego roku. - Ten pierwszy dzień matur zawsze jest najbardziej stresujący, zawsze zastanawiamy się czy wszystko będzie przebiegało bez zakłóceń – mówi Beata Orzech. - Wczoraj wszyscy przyszli, okazało się, że wśród naszych maturzystów nie ma osób chorych, nie było żadnych większych incydentów, więc początkowy stres szybko nas opuścił. Oczywiście, podobnie jak w poprzednim roku, w tym również otrzymaliśmy maile z groźbami. W tamtym roku były bomby, w tym roku grożą nam między innymi cyjankiem.


Matura w czasie pandemii oznacza dużo więcej pracy dla obsługi szkół. – Zdecydowanie zasady, których musimy przestrzegać dotknęły głównie obsługę szkoły, bo trzeba było wszystko porządnie wyczyścić, zdezynfekować, przygotować dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, trzeba wymieniać wszystko po każdej maturze, zdezynfekować sale między maturami, więc narzucone jest bardzo szybkie tempo. U nas przebiegało to bardzo sprawnie i bez problemów.

Co o maturze mówią uczniowie? - Wczoraj temat troszkę nas zaskoczył, ale daliśmy radę – opowiada Agata, uczennica III LO. - Później, jak sprawdzałam odpowiedzi, to znalazłam kilka błędów. Polski już za mną, dziś matematyka, także moja mocna strona, więc będzie lepiej. - U mnie w drugą stronę, wolę polski, chociaż przyznam, że temat był trudny – dodaje Kuba, uczeń z tej samej szkoły. - Dziś matematyka. Trzeba być pewnym siebie, a na pewno wszystko będzie dobrze.

- Wczoraj był stres, bo to pierwszy dzień, więc nie wiedzieliśmy jak to będzie wyglądać. Obudziłam się o 5:30. Dziś już jest lepiej. Spałam do 7 – śmieje się Agata. - W sumie, to nie odczułam większej różnicy w stosunku do matury próbnej, którą mieliśmy. Inne jest tylko to, że musimy używać płynów dezynfekcyjnych i mieć maseczki.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl