Wspólnie dla kombatantów i weteranów

2020-07-02 10:00:00(ost. akt: 2020-07-02 09:23:48)

Autor zdjęcia: 4W-MBOT

Żołnierze 1 zmiany PKW Unifil zorganizowali zbiórkę środków finansowych, które przekazali na rzecz kombatantów. Zebrane fundusze trafiły do Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, które wspiera bohaterów. Środki zostaną przeznaczone na zaspokojenie indywidualnych potrzeb kombatantów w tym obiady, zakupy czy leki.
— Oni walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę, ryzykowali życie za ideały i wartości, według których wychowali Ich rodzice. Więzieni w ubeckich katowniach, niejednokrotnie cudem unikając śmierci, nigdy się nie poddali. Jesteśmy im winni pamięć i ogromny szacunek. Choć to niewiele, chcieliśmy pokazać, że dla nas, żołnierzy Wojska Polskiego są wzorem do naśladowania. Dali nam przykład tego, jak godnie żyć — opowiada żołnierz 1 zmiany PKW Unifil w Libanie.

W dostarczeniu pomagają żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w której działa powołany przez Dowódcę Brygady – Zespół ds. kombatantów.

Mamy nadzieję, że w ślad za 1 zmianą z Libanu, pójdą żołnierze służący zarówno w PKW jak i w jednostkach stacjonujących na terenie kraju. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma możliwość obcowania z naszymi Bohaterami. Ostatnim pokoleniem, które może podziękować za Ich służbę dla Polski.

Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl