Próba wyłudzenia na jednej z prezentacji

2020-07-17 12:55:08(ost. akt: 2020-07-17 12:56:20)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Pewien starszy mężczyzna wybrał się na prezentacje towarów „leczniczych”. Do udziału w spotkaniu zachęciły go prezenty jakie miał otrzymać o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. Jak się okazało na miejscu, aż tak korzystnie to nie wyglądało.
Sprawą zajmuje się Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Starszy mężczyzna obecny na spotkaniu upomniał się o obiecane prezenty. Jeden z pracowników miał pomóc mu potwierdzić tożsamość oraz dokonać wpłaty jednej symbolicznej złotówki. Jak się okazało „pomoc” w potwierdzeniu telefonem komórkowym wspomnianej wpłaty to nic innego jak połączenie z bankiem i próba potwierdzenia 3 pożyczek na łączną kwotę blisko 10 tysięcy. Gdy syn mężczyzny zorientował się (już w domu) co się stało zgłoszono sprawę na policję.

Policjanci oraz Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu spotykają się z osobami starszymi i rozmawiają o bezpieczeństwie podczas robienia zakupów. Często zdarza się, że na „zakupy” jesteśmy zapraszani telefonicznie. Są to różnego rodzaju prezentacje połączone właśnie z zakupami a właściwie z podpisaniem umowy kredytowej na zakup towaru, za który nierzadko 20 lub 30 krotnie przepłacamy.

Umowy kredytowe przekraczają zwykle kwotę 10 tysięcy złotych i bywa, że zakupione w ten sposób garnki, magiczne materace czy specjalne cudowne koce spłacane są przez kolejne 4 lata.

KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jacobs Cobb #2950233 | 105.112.*.* 20 lip 2020 05:01

    Cześć, Oferuję to każdemu, kto tego potrzebuje. włożyłem do Twojej dyspozycji jest pożyczka w wysokości od 2000 do 700 000 EUR bardzo proste warunki dla każdego, kto może spłacić. Z stawka 3% rocznie. Robię także inwestycje i pożyczki wśród szczegółów wszelkiego rodzaju. Oferuję krótkie pożyczki, średnio- i długoterminowe we współpracy z moim prawnikiem i mandatem praktyczny zwrot kosztów. Nie znamy Twoich i naszych aplikacji transfery są ubezpieczeni przez bank dla bezpieczeństwa transakcji. Dla wszystkie twoje zapytania formułują twoje oferty cenowe i płatności i będę tam dla Ciebie. Wreszcie dla Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną przez e-mail: sampetersoninvestment@gmail.com WhatsAp p im +1 (470) 485-4938

    odpowiedz na ten komentarz