Nowy wóz Straży Miejskiej [ZDJĘCIA]

2020-07-31 14:00:00(ost. akt: 2020-07-31 13:56:27)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Elbląg

Nissan Navara 2,5 z 2012 roku użytkowany był dotychczas przez Elbląski Park Technologiczny. Teraz, po tym, jak został odpowiednio przygotowany, służyć będzie Straży Miejskiej.
W związku z tym, że używany pojazd został pozyskany z zasobów UM Elbląg, jedyne koszty, jakie należało ponieść, to te, związane z przygotowaniem go do służby zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Samochód, który pierwotnie był koloru białego, został oklejony srebrną folią oraz odpowiednimi emblematami i napisami. Auto doposażono również w środki łączności i sygnalizację świetlno-dźwiękową, tzw. belkę.


— Koszt przygotowania pojazdu to około 17,500 zł. Środki na ten cel pozyskano z funduszy Urzędu Miasta pochodzących z tytułu opłat i kar środowiskowych — informuje komendant Straży Miejskiej w Elblągu, Arkadiusz Kulik.

— Przeznaczeniem tego pojazdu jest radiowóz Eko Patrolu Straży Miejskiej. Będzie on służył do bezpiecznego przewożenia nowoczesnego drona antysmogowego, jak również do przewożenia specjalistycznego sprzętu (pojemniki, chwytaki) zapewniającego bezpieczne zabezpieczenie i transport ptaków, ssaków i gadów — wyjaśnia komendant. I dodaje: — Oczywiście poza tym będzie służył do realizacji codziennych zadań pod kątem zabezpieczenia porządku publicznego na terenie Elbląga.

Jak informuje Arkadiusz Kulik, aktualnie w elbląskiej Straży Miejskiej pracuje 25 osób, jednostka posiada trzy pojazdy służbowe.

Okazuje się, że miniony tydzień był dla elbląskiego Eko Patrolu bardzo pracowity. – Otrzymaliśmy wyjątkowo dużo zgłoszeń dotyczących zwierząt dzikich, jak i domowych. Jerzyki, które są pod ochroną, w tej chwili mają okres lęgowy, który trwa do końca sierpnia. Wiele piskląt tego gatunku wypada z gniazd. Pamiętajmy, że najlepiej pozostawić je w spokoju i do nich nie podchodzić, gdyż rodzice nie zajmą się już nimi, gdy zostawimy swój zapach – informuje Straż Miejska.


Jedno ze zgłoszeń dotyczyć miało agresywnego psa w typie owczarka niemieckiego. Na miejscu okazało się jednak, że pies był bardzo zadbanym i jeszcze bardziej wystraszonym najprawdopodobniej uciekinierem – relacjonują strażnicy. I dodają: – Robimy co w naszej mocy, aby w naszym mieście każde zwierze w razie potrzeby miało zapewnioną właściwą pomoc.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. @#@#@#@ #2954816 | 37.8.*.* 31 lip 2020 15:43

    No to pracusie ze SM będą mieli czym swoje du*y wozić i jak będzie ciasno na drogach będą mieli czym dudzić . No i miejsca na bloczki mandatowe też jest tam od cholery i ciut ciut. Brawo im !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz