Dwie uczennice z Pasłęka zakażone koronawirusem

2020-09-10 09:51:29(ost. akt: 2020-09-10 10:13:10)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

W Zespole Szkół w Pasłęku przy ul. Zwycięstwa potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. W związku z tym szkoła przeszła na nauczanie zdalne.
- Zakażenie wykryto u dwóch uczennic. Jesteśmy w trakcie badania kolejnych osób, które lekarz skierował na badanie – wyjaśnia Marek Jarosz, dyrektor elbląskiego sanepidu. - Zakażone są uczennice jednej klasy. W tej chwili lekarze muszą zdecydować o badaniu kolejnych osób.

- Ustaliliśmy bezpośredni krąg z którym uczennice miały kontakt – wyjaśnia Marek Jarosz. - Kwarantanną objęliśmy uczniów trzech klas – klasy z której są uczennice plus dwie klasy z którymi miały one istotny kontakt. Poza tym jest jeszcze grupa nauczycieli, która miała z nimi kontakt. Kwarantanna, zgodnie z nowymi przepisami, trwa 10 dni licząc od dnia następnego po ostatnim kontakcie. Stąd różnice w trwaniu kwarantanny.

Jak informuje dyrektor, zasady kierowania na badani uległy zmianie. - My już nie kierujemy na badania. To lekarz decyduje o tym, czy objawy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem czy nie.

Starosta Elbląski wydał decyzję o nauczaniu zdalnym w Zespole Szkół. Kwarantanna szkolnej społeczności potrwa do 17 września.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grypek #2970482 | 37.248.*.* 10 wrz 2020 12:14

  Wirus nie jest groźny! Ludzie otwórzcie oczy, wyłączcie TV. Śmiertelność populacji mniejsza niż rok temu, szpitale jednoimienne w większości puste, trup nie ściele się na ulicy, karetki częściej nie jeżdżą. W wielu marketach i innych tego typu sklepach obsługa przeszła nie jednego wirusa, klienci też i to bez wiedzy jak to się nazywa. Ponadto uważanie każdego obywatela za potencjalnego nosiciela wirusa i nakładanie na niego przymusu noszenia nic nie dającej szmaty (lekarze zbadali ten temat i wiedzą) to jawny zamordyzm i komuna. Nagle inne choroby przestały istnieć? Tysiące ludzi miesięcznie umiera w kraju na nowotwory i nic się z tym nie robi, tylko truje ludzi dodatkami do żywności, bo lobby z supermarketów ma w kieszeni polityków. Pod płaszczykiem epidemii przemycane jest prawo, które zabiera nam wolność. Będziemy przymusowo szczepieni, monitorowani, a protesty nielegalne i surowo karane. Już nie będzie normalnie ale taki rząd i prezydenta sobie wybraliście to macie… W sumie i tak by nie było wyboru, bo taki bunt kraju kończy się jak na Białorusi (postawili się ).

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. typ #2970466 | 88.156.*.* 10 wrz 2020 11:55

   Sezon grypowy, nie kowidowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)