Szykuje się muzyczny weekend w Galerii EL

2020-09-22 20:00:00(ost. akt: 2020-09-22 12:43:28)

Autor zdjęcia: Winyle Dla Ciebie

Elbląskie Centrum Sztuki wie, jak dogodzić mieszkańcom i odwiedzającym miasto. Już w najbliższy weekend czeka nas moc muzycznych wrażeń, które rozpocznie spotkanie prawdziwych melomanów i miłośników czarnych krążków.
Czarna płyta przeżywa renesans. Coraz więcej artystów do wydań kompaktowych dodaje obowiązkowo szczególnie cenione edycje na płytach winylowych — zauważa Wojciech Minkiewicz z Galerii EL.

Na wszystkich fanów tradycyjnego brzmienia czeka sporo frajdy. Już w najbliższy piątek, 25 września, w Elblągu odbędzie się III Giełda Winyli. — Kolekcjonerzy mają okazję po raz trzeci znaleźć muzyczne perełki wydane na winylach podczas giełdy organizowanej w Centrum Sztuki Galeria EL — zapowiada Minkiewicz.

I dodaje: — Ten nośnik „ma to coś”. Cały obrządek związany z nastawieniem igły, przeglądaniem koperty, oglądaniem i czytaniem często dodawanych materiałów wewnątrz okładki, myciem płyt itd. powoduje u melomanów rumieńce i zadowolenie.

Inicjatorami wydarzenia są kolekcjonerzy działający jako „Matt’aWinyl’a” i „Winyle dla Ciebie”. — Zapowiedzieli się nawet wystawcy z Krakowa. Spodziewamy się co najmniej kilku tysięcy czarnych krążków, ale też CD, kaset i gadżetów związanych z pasją muzyczną. Będą nowe i stare wydania, boxy, wydania okazjonalne i kolekcjonerskie wszystkich możliwych gatunków muzycznych — przekazuje Wojciech Minkiewicz.

Giełda winyli rozpocznie się w piątek o 16 i potrwa do 20. Organizatorzy zapraszają lokalnych kolekcjonerów, którzy chcieliby dołączyć do grona wystawców do kontaktu pod adresem wojtek@galeria-el.pl.

Natomiast już w sobotę kolejna dawka muzycznych wrażeń. W sobotę o 20 Galeria EL zaprasza na koncert z cyklu GhostGuest | Zgadnij kto?

— Szóstym tegorocznym gościem tej serii będą artyści czerpiący inspirację z kultury żydowskiej, muzyki chasydzkiej — zapowiadają organizatorzy.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl