Śpiewanie o Bogu to potrzeba serca

2020-09-24 14:00:00(ost. akt: 2020-09-24 09:11:57)

Autor zdjęcia: nadesłane

"Przychodzi taki moment, gdy dzieją się rzeczy niewytłumaczalne. Chcesz zmienić swoje życie, stawać się lepszym człowiekiem. Czujesz chęć niesienia pomocy innym. Twoja wiara w Boga staje się żywa i prawdziwa. Ta wiara pobudza Cię potem do działania. Wykorzystujesz swoje talenty i nagrywasz płytę z muzyką, która opowiada o Twojej wierze, o poszukiwaniu Boga." - Tak narodził się pomysł na stworzenie zespołu pn: RELIGION oraz wydania autorskie płyty religijnej - mówi Łukasz Gesek autor projektu.
Jak większość osób kojarzy Łukasz Gesek jest postrzegany jako twórca muzyki tanecznej, komercyjnej. Nie ma w niej miejsca na uduchowione teksty i muzykę skłaniającą do refleksji. Jak się okazuje, elbląski muzyk stworzył niezależny zespół pn.: RELIGION, który skupia wokół siebie licznych, profesjonalnych muzyków, ponad trzydzieści osób pracuje właśnie nad pierwszą, autorską płytą o tematyce religijnej.

Jak mówią członkowie zespołu, cały materiał będzie bardzo zróżnicowany, bo Chrześcijanie to różne osobowości. Pierwszy teledysk właśnie ukazał się w Internecie. Utwór pt.: "Hymn uwielbienia" to folkowy utwór, uwielbiający Boga. W utworze wystąpiły też dzieci ze scholi, działającej przy parafii Św. Mikołaja w Elblągu. Na płycie, która ukaże się dopiero za jakiś czas, zamieszczonych będzie czternaście utworów oraz czytania Biblijne w formie słuchowiska. Do tego czasu zespół planuje wydawać cyklicznie, single i teledyski.

W najbliższą niedzielę 27.09, w kościele Bożego Ciała w Elblągu o godz. 19.00 odbędzie przedpremierowy pokaz płyty. Będzie to multimedialny pokaz, połączony z obrazem, dźwiękiem i światłami. Będzie też można wysłuchać fragmentów Słowa Bożego oraz świadectwa nawrócenia wraz z analizą tekstów, których autorem jest Łukasz Gesek. Wstęp wolny.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl