Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Zebrali ponad 50 worków śmieci [ZDJĘCIA]

2020-09-29 16:00:00 (ost. akt: 2020-09-29 11:30:51)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

W ubiegłym tygodniu Nadleśnictwo Elbląg i strażacy z OSP Jantar zaproponowali wszystkim chętnym niezwykłą akcję. W sobotnim sprzątaniu śmieci wzięło udział 26 osób, którym udało się zebrać imponującą ilość odpadów.


Akcja, w której uczestniczyła lokalna ludność, miała miejsce na Mierzei Wiślanej w Leśnictwie Jantar.
– Pomimo niezbyt ciekawej pogody, w akcji udział wzięło 26 osób – informuje Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.

Uczestnicy podzieleni zostali na mniejsze zespoły, którym do sprzątania przydzielono wyznaczone rewiry.
– W ciągu kilkugodzinnej akcji uczestnicy tego spontanicznego wydarzenia zebrali ponad 50 worków ze śmieciami. Śmieci były sortowane na bieżąco i wrzucane do odpowiednich worków, a zbiorem worków pozostawionych w umówionych miejscach zajął się lokalny Zakład Usług Leśnych działający na zlecenie nadleśnictwa – relacjonuje Piotrowski.

I dodaje: – Ilość śmieci na terenach leśnych gminy Stegna, jest niestety tak ogromna, że nie sposób wszystkich wyzbierać pomimo regularnego sprzątania – Nadleśnictwo Elbląg co tydzień sprząta lasy, a Gmina Stegna zajmuje się utrzymaniem Trasy Rowerowej. Nadleśnictwo Elbląg na ten cel co roku wydaje ok. 100 tysięcy złotych. Robimy wszystko, na co nas stać, aby las był czysty, ale turyści i nie tylko turyści w zastraszającym tempie zaśmiecają lasy.

Sobotnie zbieranie śmieci zakończyło się wspólnym odpoczynkiem i posiłkiem przy ognisku.
– Chcielibyśmy, aby środowisko leśne Mierzei Wiślanej było czyste i przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i dla samej natury. Dziękujemy uczestnikom za wsparcie i pokazanie serca dla lasu – przekazuje Jan Piotrowski.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl