Odkrywali tajemnice Elbląga i Kadyn [VIDEO]

2020-10-07 08:00:00(ost. akt: 2020-10-06 15:29:58)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Gry miejskie „Śladami przeszłości do nowoczesności” mają za zadanie ukazać historię na nowo i uczyć o niej poprzez gry i zabawy, które ułatwią zapamiętanie dat i wydarzeń historycznych nawet najmłodszym.
30 września odbyła się pierwsza gra miejska w Elblągu, nad którą razem z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” współpracowały elbląskie Instytucje: Galeria EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Punkt Informacji Turystycznej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka.

Zadaniem uczestników było odwiedzenie instytucji według podanej na mapach kolejności oraz rozwiązywanie zadań i łamigłówek w każdej z nich. Zadania te były nie tylko rozrywką dla uczestników, ale również okazją do rozwoju kreatywnego myślenia, a przede wszystkim, zdobywania wiedzy o historii Polski oraz regionu.


Podobnie było w Kadynach, gdzie gra miejska została zorganizowana we współpracy ze Świetlicą Wiejską. 1 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Tolkmicku ruszyli w trasę obejmującą zabytkowe obiekty, związane również z historią Kadyn – m.in. Dąb Bażyńskiego, Klasztor Braci Mniejszych Franciszkanów, Kaplicę Birknerów, oraz Kaplicę p.w. Św. Krzyża.

Kolejna gra miejska odbyła się 6 października w Pasłęku, przeprowadzona została we współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury oraz Biblioteką Publiczną w Pasłęku. Tam również uczestnicy rozwiązywali zadania związane z tematem niepodległości, Bitwy Warszawskiej oraz z samą historią regionu.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej  #wiktoria1920”.

CSE „Światowid”


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl