Porozmawiają o biznesie. Konferencja ma charakter międzypokoleniowy

2020-10-15 20:00:00(ost. akt: 2020-10-15 13:12:10)

Autor zdjęcia: unsplash

Ten temat dotyczy nas wszystkich, dlatego konferencja ma charakter międzypokoleniowy – mówi Marzena Kosińska, jedna z organizatorek spotkania „Etyka w biznesie – stare i nowe oblicze biznesu”, które odbędzie się już 22 października w Elblągu.
Obrazek w tresci

Marzena Kosińska ma tytuł doktora historii, jest nauczycielką historii i filozofii w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Pani Marzena pracuje również w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli jako doradca metodyczny do spraw etyki. Tegoroczna konferencja to kolejne tego typu spotkanie współorganizowane przez nią w Bibliotece Elbląskiej.

Konferencja ma charakter naukowy i międzypokoleniowy. Jest konferencją otwartą, adresowaną do środowiska lokalnego, w tym do środowiska elbląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych – informuje Marzena Kosińska. – Ideą konferencji jest stworzenie platformy do dyskusji i informacji w oparciu o doświadczenia przedsiębiorców działających na rynku lokalnym oraz dyskusji nad miejscem etyki w biznesie – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Marzena Kosińska sama zajmuje się tematem etyki i podczas spotkania wygłosi referat pod tytułem ”Praca a godność człowieka”. – Myślę, że to temat budzący zainteresowanie. Jeżeli chodzi o pracę, godność i etykę w zarządzaniu to niezależnie od tego, jaką pracę wykonujemy, każdy człowiek domaga się szacunku, godziwej pracy i płacy. Młodzież, którą uczę, stoi przed wyborem swojego miejsca, studiów, które ich ukierunkują, ale też pracy, którą chcieliby wykonywać. Pracujemy jednak wszyscy, i młodzi, i starsi ludzie, konferencja ma zatem charakter międzypokoleniowy, bo dotyka problemów każdego z nas – zauważa pani Marzena.

Doktor Zbigniew Mietlewski, prof. WSSE w Gdańsku porozmawia natomiast „O naturze biznesu”.
– Jest on bardzo interesującą osobą i myślę, że wniesie sporo ciekawych informacji do dyskusji – zapowiada nasza rozmówczyni.

Kolejną częścią październikowego spotkania będzie panel dyskusyjny prowadzony przez Rafała Gruchalskiego. Udział w nim wezmą Rafał Binko, Magdalena Rękawik-Gliniecka, Jacek Mazur, Zygmunt Mietlewski, Roman Rynkiewicz i Iwona Tomaszewicz.

– Zależało mi na tym, by udział w rozmowie wzięli reprezentanci wielu branż. I tak wśród gości znalazł się m.in. dyrektor banku, doradca zawodowy, prawnik, czy osoba, która prowadzi w Elblągu własną działalność gospodarczą – informuje Marzena Kosińska.

Organizatorami spotkania są I i II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Biblioteka Elbląska.

Konferencja odbędzie się w czwartek 22 października w godzinach 10:30-13:30 i będzie miała charakter hybrydowy. Oprócz tego, że zainteresowani spotkają się w Bibliotece Elbląskiej, spotkanie będzie transmitowane online.

– Mimo panującej sytuacji zależało mi na tym, by konferencja mogła dotrzeć do szerszego grona osób, tak, by mogli ją oglądać nawet uczniowie przebywający akurat w szkołach – przyznaje Marzena Kosińska.

I dodaje: – Warto nas posłuchać, bo można sporo się dowiedzieć od naszych doświadczonych gości.

Dziennik Elbląski jest patronem tego wydarzenia.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl