Tak będzie wyglądała organizacja Wszystkich Świętych w Elblągu

2020-10-21 14:40:30(ost. akt: 2020-10-21 14:52:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Marek Lewandowski

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w tym roku władze miasta zdecydowały się pozwolić wjeżdżać samochodom osobowym na ul. Łęczycką. Poniżej informacje jak będzie wyglądała organizacja ruchu w tym rejonie.
O rozwagę podczas odwiedzania grobów zaapelował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga podczas zdalnej konferencji. - Nie kumulujmy wizyt w jednym dniu - mówił. - Jest przecież cała oktawa dni, w które możemy również odwiedzić groby najbliższych. Proszę, starajmy się rozłożyć te wizyty. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

O dodatkowych kursach autobusowych poinformował Janusz Nowak, wiceprezydent miasta. - Ruch w stronę cmentarzy będzie wzmożony już od najbliższego weekendu, 24 października aż do 2 listopada. W dniach 24 – 25 października komunikacja miejska będzie funkcjonowała jak zwykle, poza linią nr 6, której rozkład jazdy będzie obowiązywał tak, jak w dni robocze. Od godz. 9 do 16 uruchomiony zostanie dodatkowy kurs na linii nr 31.

W dniach 26 – 30 października, komunikacja miejska będzie funkcjonowała normalnie. W godzinach 9-16 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusowe na linii nr 11 i 31. Dodatkowo w godzinach 9-13 uruchomiony zostanie dodatkowy kurs na linii nr 6.

31 października i 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską będą bezpłatne. Autobusy będą kursowały tylko do dolnej pętli Cmentarza Komunalnego „Dębica”. W pobliżu cmentarza będą także funkcjonowały dodatkowe autobusy oznaczone literami.

- Przestrzegajmy tych zaostrzonych przepisów sanitarnych głównie dlatego, że chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo - kończył Janusz Nowak.

W tym roku w pobliże Cmentarza Komunalnego "Dębica" będzie można dojechać włąsnym samochodem. - Kierując się tym, żeby zachować jak najmniejszą możliwość migracji wirusa, zdecydowaliśmy się na uruchomienie komunikacji samochodowej tak, aby mieszkańcy mogli, nie tłocząc się w autobusach, dojechać na cmentarz - wyjaśniał Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Elbląg. - Żeby to zrealizować zdecydowaliśmy o tym, że ul. Łęczycka od godz. 8:00 31 października do godz. 20:00 1 listopada, będzie ulicą jednokierunkową. Do dolnej pętli nakaz ten nie będzie dotyczył autobusów, taksówek, dostawców i służb miejskich. Od dolnej pętli do góry ul. Łęczycka będzie ulicą jednokierunkową z możliwością ukośnego parkowania po lewej stronie jezdni. Cały górny teren przy Dębicy będzie parkingiem dla samochodów osobowych. Ruch od dolnej pętli będzie się odbywał w kierunku „Berlinki” i stamtąd będzie można wrócić do miasta.

Do działań w tym trudnym czasie jak co roku włącza się także Straż Miejska, która będzie wspierać działania policji. Strażnicy będą przypominali o stosowaniu się do obostrzeń i będą kontrolowali pojazdy komunikacji miejskiej.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl