Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Dodatkowe dyżury telefoniczne dla seniorów

2020-10-23 16:00:00 (ost. akt: 2020-10-23 13:29:02)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Michał Kalbarczyk

Jak informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS, co roku wszystkie oddziały organizują aktywizujące wydarzenia z okazji Dnia Seniora. W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną spotkania nie mogły się odbyć, ale ZUS przygotował dla nich alternatywę.

Podczas spotkań seniorzy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych oraz przydanych informacji na temat zdrowia, bezpieczeństwa, czy przysługujących im świadczeniach. Była to świetna okazja także do spotkań z ciekawymi ludźmi. „Dzień Seniora” stał się już stałym elementem naszych działań na rzecz osób starszych – przyznaje Ilukiewicz.

I dodaje: – W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, „Dzień Seniora” niestety nie mógł się odbyć. Nie chcemy jednak, aby osoby starsze pozostały zupełnie pozbawione naszego wsparcia i cennych informacji. Chcemy dać tym osobom sygnał, że pamiętamy o nich i ich potrzebach.

W dniach 27 – 28 października w ramach Dnia dla Seniora Oddział ZUS w Elblągu organizuje dyżury telefoniczne pod nr tel. 55 641 93 53, w godz. 9.00-14.00  z następującego zakresu: korzystne przeliczenie emerytury dla rocznika 1953 oraz emerytura, waloryzacja, dodatki - co możesz dostać z ZUS.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do kontaktu z naszymi doradcami – zachęca Anna Ilukiewicz.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Justyna #2991729 | 77.255.*.* 24 paź 2020 22:13

    Z innej beczki. Skoro w godzinach dla seniorów nie obsługiwane są osoby poniżej określonego wieku z to po jaką cholerę po godzinie 13 spacerują seniorzy hordami po sklepach. Dajcie nam prawo do zrobienia zakupów. Już to było przerabiane w kwietniu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz