Spalał kable w parku Modrzewie

2020-10-28 15:35:09(ost. akt: 2020-10-28 15:37:25)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Elbląg

Wczoraj strażnicy patrolujący teren parku Modrzewie zauważyli gęsty czarny dym wydobywający się z krzaków, jego zapach przypominał palony plastik.
Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w kierunku miejsca, z którego wydobywał się dym, lecz na miejscu nikogo nie zastali. Pod jednym z drzew na skraju parku palone były kable, które elbląscy strażnicy niezwłocznie ugasili.

Strażnicy wykonali na miejscu niezbędne czynności i oddalili się do radiowozu celem wypełnienia dokumentacji. W momencie, kiedy strażnicy mieli odjeżdżać we wspomnianych krzakach, pojawił się mężczyzna, który zaczął błędnie czegoś szukać. Funkcjonariusze ujęli mężczyznę, który następnie przyznał się do popełnienia wykroczenia z art. 191 Ustawy o odpadach tj. Termiczne przekształcanie odpadów poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów.

Mężczyzna został ukarany najwyższym mandatem karnym, przewidzianym za to wykroczenie - 500zł.

Przypominamy, że spalanie odpadów to nie tylko palenie plastików, ale również dokumentów, odpadów pochodzenia roślinnego, czasopism, książek, drewna lakierowanego, płyty meblowej, sklejki meblowej, parkietów i wiele innych. Prosimy o rozwagę przy paleniu ognisk oraz ogrzewaniu piecami grzewczymi! Pamiętajmy, że spalanie odpadów to trucie samego siebie, ale również innych. To właśnie my wszyscy mamy wpływ na to, czym oddychamy.

Straż Miejska w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl