Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Prawie 70 wymazów w 2 godziny [ZDJĘCIA]

2020-11-03 15:48:00 (ost. akt: 2020-11-03 15:50:10)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Od dziś w Elblągu funkcjonuje mobilny punkt pobrań wymazów, w którym test na obecność koronawirusa wykonać można bez wysiadania z samochodu.


Sprawdziliśmy, jak minął pierwszy dzień pracy żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Punkt pobrań drive-thru działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14 przy głównym parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej przy Grunwaldzkiej w Elblągu. Na jednej zmianie pracuje aktualnie 10 żołnierzy z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. Jeżeli zapotrzebowanie się zwiększy, godziny pracy wydłużą się lub punkt będzie funkcjonował również w weekendy.

Naszym głównym celem jest wsparcie służb medycznych. Od dłuższego angażujemy się w zadania, w których, jako tak naprawdę niewykwalifikowane osoby, jesteśmy w stanie zastąpić pielęgniarki i lekarzy, by nie musieli wykonywać czynności, które zrealizować możemy my — mówi dowódca braniewskich żołnierzy WOT ppłk Grzegorz Wnuk.

Dziś o 12, czyli w zaledwie 2 godziny, odnotowano około 70 wykonanych w punkcie wymazów.

— Wszystko idzie bardzo sprawnie — przyznaje ppłk Grzegorz Wnuk. — Cały przejazd od punktu ewidencyjnego do wyjazdu z punktu wymazowego zajmuje około 2-3 minuty — informuje dowódca.

Od jutra (4 listopada) wjazd do punktu pobrań odbywał się będzie wjazdem przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, a wyjazd poprzez parking główny przed halą:
Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. O... #3001423 | 86.44.*.* 4 lis 2020 22:43

    Świetne miejsce miasto wybrało na wywmazy Takie rzeczy powinny być zdala od bloków i szkół Te wymazy powinny być na stadionie Agrykola

    odpowiedz na ten komentarz