Elbląskie pary z tytułami mistrzowskimi

2020-11-10 08:00:00(ost. akt: 2020-11-09 18:26:19)

Autor zdjęcia: pixabay

W miniony weekend (7 i 8 listopada) w Koninie odbyły się długo wyczekiwane Mistrzostwa Polski FTS w stylu latynoamerykańskim oraz Mistrzostwa Polski FTS w klasie B styl standard. Dwie pary reprezentujące klub Jantar Elbląg stanęły na wysokości zadania, zdobywając tytuły mistrzowskie!
Ze względu na obowiązujące ograniczenia związane z epidemią COVID-19 mistrzostwa odbyły się w wyjątkowych warunkach. Zawody odbyły się bez udziału publiczności, dla której była dostępna jedynie transmisja on-line. Jednak te nowe okoliczności nie przeszkodziły reprezentacji klubu Jantar Elbląg w zdobyciu tytułów Mistrzowskich.

Złoty medal i tytuł Mistrzów Polski FTS w stylu Latynoamerykańskim w kategorii Senior III wywalczyli Maria Jankowska i Wiesław Jankowski. Para powtórzyła swój sukces z zeszłego roku. W kategorii Młodzieżowej w stylu standard Mistrzami Polski FTS w klasie B zostali Julia Wieteska i Oleksii Protsenko. Tym samym para awansowała do klasy tanecznej A.

Obrazek w tresci

Maria Jankowska i Wiesław Jankowski

W rywalizacji mistrzowskiej w stylu latynoamerykańskim wzięły udział nasze pary juniorskie Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, którzy zajęli 17 miejsce na 36 par. Po raz pierwszy wystartowali też nasi najmłodsi zawodnicy, którzy próbowali swoich sił w starszej kategorii Marcel Żmijewski oraz Michalina Ciechorska, którzy ukończyli rywalizację na 29 miejscu.

CSE „Światowid”


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl