Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Biało-czerwonych melodii nigdy dość

2020-11-10 20:00:00 (ost. akt: 2020-11-10 14:12:08)

Autor zdjęcia: EOK

Dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna szykuje okolicznościowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który już jutro transmitowany będzie online. Usłyszeć będzie można pieśni takie jak „Prząśniczka” czy „My, Pierwsza Brygada”. Tym razem w wersji rozrywkowej.

Nad przebiegiem koncertu będzie czuwał Bartosz Smorągiewicz, multiinstrumentalista, kompozytor i jazzman. Od lat zachwyca swoimi umiejętnościami melomanów na różnych kontynentach – prócz licznych krajów europejskich występował m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jest także laureatem szeregu konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

W roli wokalistów wystąpią Aurelia Luśnia i Piotr Kosewski. Aurelia ze swoimi utworami gościła m.in. na falach Polskiego Radia, radiowej Jedynki i radiowej Trójki. W swoim dorobku ma też płytę „Jeremi Przyborawyśpiewany”, u boku m.in. Kayah i Justyny Steczkowskiej. Zainteresowanie twórczością autorów „Kabaretu Starszych Panów” dzieli zresztą z Piotrem Kosewskim, który wydał album "Piosenki na depresję" z utworami Przybory i Jerzego Wasowskiego.

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń i czasowym zamknięciem instytucji kultury, koncert odbędzie się wyłącznie online.

Emisja koncertu online odbędzie się 11 listopada o godzinie 13:00 na 140 kanale Truso TV dostępnym w Telewizji Vectra oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Elbląg, oraz Truso TV. Powtórka koncertu transmitowana będzie 11 listopada o godzinie 18:00 na Truso TV.

Wykonawcy:
Aurelia Luśnia - wokal
Piotr Kosewski - wokal
Bartosz Smorągiewicz – saksofon, prowadzenie
Damian Marat - trąbka
Bartłomiej Łupiński - puzon
Rafał Rokicki - klawisze
Paweł Stankiewicz – gitara
Paweł Puszczało - bas
Piotr Maślanka - perkusja
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in. pieśni patriotyczne w opracowaniu Bartosza Smorągiewicza.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl