Nie dajesz już sobie rady? Zadzwoń, oni pomogą

2020-11-13 12:00:00(ost. akt: 2020-11-13 11:25:48)

Autor zdjęcia: pixabay

Nie radzisz sobie z edukacją zdalną swoich pociech? A może po prostu odczuwasz depresyjny nastrój w okolicznościach panującej pandemii? Nie bój się korzystać z profesjonalnej pomocy.
Dzięki pozyskanej dotacji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu uruchamia telefoniczne i anonimowe wsparcie dla dzieci, młodzieży i ich rodziców bądź opiekunów prawnych.

Dzieci i ich rodzice/opiekunowie będą mieli okazję kontaktować się ze specjalistami: psychologiem, pedagogiem i prawnikiem, gdy będą potrzebować wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla nich ważne lub sprawia im kłopot w obecnej sytuacji pandemii.

Podczas dyżurów specjalistów będzie udzielana pomoc młodym i ich rodzinom dotycząca doświadczanych trudności w sytuacji kryzysowej, jaką jest pandemia.

Z porady będzie można skorzystać, kontaktując się z danym specjalistą pod nr telefonu: 574 694 774.

Specjaliści będą przyjmować trzy razy w tygodniu w następujące dni:
psycholog: piątek od godz. 10.00 do 12.00,
pedagog rodzinny: wtorek od godz. 17.00 do 19.00,
prawnik: czwartek od godz. 10.00 do 12.00.

Wsparcie w takiej formie będzie uruchomione od 17 listopada i będzie czynne do końca kwietnia 2021.

Zaprojektowana forma wsparcia (telefon zaufania) umożliwi aktywne wspieranie odbiorców pomocy w trudnej sytuacji, jaką jest obecnie panująca epidemia.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

TPD ElblągCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl