Kradli papierosy i zdrapki. Wpadli, bo chcieli je spieniężyć

2020-11-13 13:37:41(ost. akt: 2020-11-13 13:41:54)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań na terenie Elbląga. Sprawcy włamywali się do niewielkich sklepów, skąd zabierali papierosy oraz e-papierosy. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
34-latek, 25 i 43-latek stali za trzema włamaniami do sklepów spożywczych oraz sklepu z e-papierosami. Jak ustalili policjanci, 34-latek wyszedł z zakładu karnego 3 listopada, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Dwa dni później włamał się już do pierwszego z obiektów.

Sprawcy zabrali z wnętrza sklepu papierosy oraz losy tzw. zdrapki. W ciągu kolejnych dni włamali się przy użyciu kawałka płyty chodnikowej do kolejnych sklepów. Stamtąd również kradli papierosy oraz papierosy elektroniczne.

Obrazek w tresci

O tym, że los im nie sprzyja, przekonali się najpierw, próbując spieniężyć trafione losy. Te zostały już jednak zablokowane u operatora. Niedługo później do drzwi mieszkań zapukali policjanci wydziału mienia.

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych. W mieszkaniu jednego z nich podczas przeszukania znaleziono skradziony towar. Okazało się także, że 43-latek jest poszukiwany przez trójmiejską policję. Teraz cała trójka odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl