Daj dobry przykład. Reaguj na hejt [VIDEO]

2020-11-16 12:00:00(ost. akt: 2020-11-16 11:36:04)

Autor zdjęcia: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Hejt jest zjawiskiem, którego bardzo łatwo można stać się ofiarą, jak i sprawcą. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć nas przede wszystkim w Internecie. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko?
W szukaniu odpowiedzi na te pytania, w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” powstał animowany spot kierowany do rodziców młodzieży szkolnej.

Film animowany zawiera definicję hejtu oraz przykłady sytuacji, w których dochodzi do jego wystąpienia, a także porady co zrobić, gdy będzie się jego ofiarą lub świadkiem.


KMP Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #3007436 | 88.156.*.* 17 lis 2020 00:24

    Niemal bez konsekwencji wręcz przyzwolenie dla różnych bluzzgerów, portali polskojęzycznych, POlitykerów itp. Po kilku latach ”wyrocznia” ukarze kwotą 200 zł./lub nie/, kiedy to dla hejterów jest najtańszą reklamą.... czołówki stron, podczas gdy taka ”reklama” to koszt nawet tysięcy... ”łot i nazywają to ”walką””...

    odpowiedz na ten komentarz