Rowerzysta odniósł liczne obrażenia

2020-11-25 14:46:25(ost. akt: 2020-11-25 14:48:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

W Elblągu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty, poszkodowany odniósł liczne obrażenia. Policjanci apelują o ostrożność.
Zdarzenie miało miejsce we wtorek (24 listopada) około godziny 6.00 na skrzyżowaniu ulic al. Odrodzenia i ul. Mazurskiej.

63-letni rowerzysta został potrącony przez samochód audi, którym kierował 30-letni mężczyzna. Poszkodowany doznał licznych urazów twarzoczaszki i trafił do szpitala.

Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że winę za wypadek ponosi kierowca audi. To on nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa jest wyjaśniania przez wydział ruchu drogowego elbląskiej policji.

Słaba widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego i nieostrożność kierowców to te czynniki, które wpływają bezpośrednio na zdarzenia.

Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PETRUS #3012137 | 188.146.*.* 25 lis 2020 21:06

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz